We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Varta 06205 CR123A Lithium
SKU
6205301461
£26.98
£22.48
In stock
0 available
SKU: 6205301461
EAN: 4008496995608
CR123A, 3 V, 34.5 x 17 mm, 16 gCR123A, 3 V, 34.5 x 17 mm, 16 g
Categories: non-rechargeable batteries, D
| SKU | 6205301461 |
|---|---|
| EAN | 4008496995608 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | CR123A |
| Battery voltage | 3 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Battery capacity | 1430 mAh |
| Product colour | Blue, Grey |
| Battery technology | Lithium |
| Weight & dimensions | |
| Height | 34.5 mm |
| Diameter | 1.7 cm |
| Weight | 16 g |
| Package width | 167 mm |
| Package depth | 18 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 179 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Blister |
| Package width | 167 mm |
| Package depth | 18 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 179 g |
| Features | |
| Package type | Blister |
| Battery voltage | 3 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Battery capacity | 1430 mAh |
| Product colour | Blue, Grey |
| Battery technology | Lithium |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Varta 06205 CR123A Lithium
£26.98
£22.48
|
Energizer Industrial Single-use batter...
£24.47
£20.39
|
Popular
Energizer ENLITHIUMAAAP4
£23.81
£19.84
|
Bestseller
Energizer Max Plus AA Single-use batte...
£25.67
£21.39
|
Hot Product
Energizer Max Plus AAA Single-use batt...
£25.67
£21.39
|
New
Varta AAA, 800mAh, NiMH Rechargeable b...
£30.04
£25.03
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
6205301461
|
636107
|
639171
|
E301323500
|
E301322900
|
56703101111
|
| Manufacturer |
Varta
|
Energizer
|
Energizer
|
Energizer
|
Energizer
|
Varta
|
| Battery type |
N/A
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
| Battery technology |
Lithium
|
Alkaline
|
Lithium
|
Alkaline
|
Alkaline
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
| Battery size(s) |
CR123A
|
N/A
|
AAA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





