We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Varta AAA, 800mAh, NiMH Rechargeable battery Nickel-Metal Hydride (NiMH)
SKU
56703101111
£30.04
£25.03
In stock
0 available
SKU: 56703101111
EAN: 4008496550869
AAA, 800mAh, NiMHAAA, 800mAh, NiMH
Categories: non-rechargeable batteries, AAA
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
|---|---|
| Battery type | Rechargeable battery |
| SKU | 56703101111 |
| EAN | 4008496550869 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AAA |
| Battery type | Rechargeable battery |
| Battery voltage | 1.2 V |
| Battery capacity | 800 mAh |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 1.2 V |
| Battery capacity | 800 mAh |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Other features | |
| Battery type | Rechargeable battery |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Varta AAA, 800mAh, NiMH Rechargeable b...
£30.04
£25.03
|
Recommended
Energizer Industrial Single-use batter...
£24.47
£20.39
|
Energizer E RCHB BATTERIES AAA PK10
£41.71
£34.76
|
Bestseller
Energizer Max Plus AA Single-use batte...
£25.67
£21.39
|
Hot Product
Energizer Max Plus AAA Single-use batt...
£25.67
£21.39
|
New
Duracell Plus Power 9v Single-use batt...
£38.10
£31.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
56703101111
|
636107
|
E300626400
|
E301323500
|
E301322900
|
MN1604-X12
|
| Manufacturer |
Varta
|
Energizer
|
Energizer
|
Energizer
|
Energizer
|
Duracell
|
| Battery type |
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
N/A
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Alkaline
|
N/A
|
Alkaline
|
Alkaline
|
Alkaline
|
| Battery size(s) |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
9V
|





