We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Energizer ENLITHIUMAAAP4
SKU
639171
£23.81
£19.84
In stock
0 available
SKU: 639171
EAN: 8022015011309
4 x Lithium 1150mAh, AAA, 1.5V4 x Lithium 1150mAh, AAA, 1.5V
Category: non-rechargeable batteries
| Battery technology | Lithium |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery size(s) | AAA |
| SKU | 639171 |
| EAN | 8022015011309 |
| Manufacturer | Energizer |
| Availability | In Stock |
Energizer Lithium FR03 batteries, blister of 4 pieces.
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AAA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Battery capacity | 1250 mAh |
| Product colour | Silver |
| Battery technology | Lithium |
| Weight & dimensions | |
| Height | 44.5 mm |
| Diameter | 1.05 cm |
| Weight | 7.6 g |
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Battery capacity | 1250 mAh |
| Product colour | Silver |
| Battery technology | Lithium |
| Other features | |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Energizer ENLITHIUMAAAP4
£23.81
£19.84
|
Bestseller
Energizer Industrial Single-use batter...
£24.47
£20.39
|
Popular
Duracell CR2 Single-use battery Lithium
£20.63
£17.19
|
New
Panasonic Evolta AA Single-use battery...
£19.04
£15.87
|
Varta 4x AAA Lithium Single-use battery
£19.04
£15.87
|
Hot Product
Energizer AAA/L92 Single-use battery L...
£20.58
£17.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
639171
|
636107
|
020306
|
LR6EGE/4BP
|
06103301404
|
632965
|
| Manufacturer |
Energizer
|
Energizer
|
Duracell
|
Panasonic
|
Varta
|
Energizer
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
Lithium
|
Alkaline
|
Lithium
|
Alkaline
|
Lithium
|
Lithium
|
| Battery size(s) |
AAA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
AAA
|
N/A
|





