We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson Monkey Multipack 4-colours T0895 DURABrite Ultra Ink
SKU
C13T08954010
£37.44
£31.20
In stock
0 available
SKU: C13T08954010
EAN: 8715946507224
OEM Epson C13T08954010 (T0895) Monkey Multipack 4 ColoursOEM Epson C13T08954010 (T0895) Monkey Multipack 4 Colours
Categories: Ink Cartridges, Assorted
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Type | Original |
| Supply type | Multi pack |
| SKU | C13T08954010 |
| EAN | 8715946507224 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Monkey |
Epson T0895 Inkjet Cartridge Multi Pack of 4 CMYK. OEM: C13T08954010.
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T08954010 |
| Colour ink volume | 3.5 ml |
| Black ink volume | 5.8 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | Yes |
| Compatibility | - Epson Stylus SX415 - Epson Stylus SX410 - Epson Stylus SX405WiFi - Epson Stylus SX405/SX400 - Epson Stylus SX400 - Epson Stylus SX218 - Epson Stylus SX215 - Epson Stylus SX210 - Epson Stylus SX205 - Epson Stylus SX200 - Epson Stylus SX115 - Epson Stylus SX110 - Epson Stylus SX105 - Epson Stylus SX100 - Epson Stylus S21 - Epson Stylus S20 - Epson Stylus Office BX300F |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Package type | Blister |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | Yes |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 96 pc(s) |
| Products per pallet layer | 96 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 864 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 43.6 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 46 mm |
| Package weight | 80 g |
| Package width | 150 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 195 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 46 mm |
| Package weight | 80 g |
| Package width | 150 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 195 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 43.6 cm |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 96 pc(s) |
| Products per pallet layer | 96 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 864 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 43.6 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
New
Epson Monkey Multipack 4-colours T0895...
£37.44
£31.20
|
Bestseller
Brother LC-1100VALBP Ink cartridge mul...
£51.29
£42.74
|
Popular
Brother LC-1240RBWBP Ink cartridge mul...
£47.77
£39.81
|
Brother LC-1220VALBP Ink cartridge mul...
£51.01
£42.51
|
Recommended
Brother LC-980VALBP Ink cartridge mult...
£45.16
£37.63
|
Hot Product
Brother LC-985VALBP Ink cartridge mult...
£45.77
£38.14
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T08954010
|
LC1100VALBP
|
LC1240RBWBP
|
LC1220VALBP
|
LC980VALBP
|
LC985VALBP
|
| Manufacturer |
Epson
|
Brother
|
Brother
|
Brother
|
Brother
|
Brother
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Supply type |
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Brother
|
Brother
|
Brother
|
Brother
|
Brother
|
| Colour |
N/A
|
black cyan magenta yellow
|
cyan magenta yellow
|
black cyan magenta yellow
|
black cyan magenta yellow
|
black cyan magenta yellow
|
| Capacity |
N/A
|
N/A
|
600.00
|
300.00
|
N/A
|
N/A
|





