We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother LC-123RBWBP Ink cartridge multi pack C,M,Y, 3x600 pages ISO/IEC 24711 Pack=3 for Brother DCP-J 132/MFC-J 4510/MFC-J 6920
SKU
LC123RBWBP
£46.44
£38.70
In stock
0 available
SKU: LC123RBWBP
EAN: 5014047563195
The Brother LC123RBWBP Cyan, Magenta and Yellow Ink Cartridges Rainbow Blister Pack. Each cartridge prints approx. 600 pages.The Brother LC123RBWBP Cyan, Magenta and Yellow Ink Cartridges Rainbow Blister Pack. Each cartridge prints approx. 600 pages.
- Each cartridge prints approx 600 pages in accordance with ISO/IEC 24711
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
- Genuine Brother ink cartridges are rigorously tested to print perfectly every time saving you time and money
- Using Brother LC123 original ink cartridges protects your printer warranty
Categories: Ink Cartridges, MFC-J 4510 DW, MFC-J 4710 DW, MFC-J 4610 DW, MFC-J 4410 DW, MFC-J 470 DW, MFC-J 870 DW, MFC-J 475 DW, MFC-J 650 DW, Assorted, MFC-J 4310 DW, MFC-J 6720 DW, MFC-J 6520 DW, MFC-J 6920 DW, MFC-J 245, MFC-J 470 Series, DCP-J 4110 DW, DCP-J 152 W, DCP-J 152 WR, DCP-J 132 W, DCP-J 4110 W, DCP-J 552 DW, DCP-J 172 W, DCP-J 752 DW, DCP-J 150 Series
| Printing colours | Cyan,Magenta,Yellow |
|---|---|
| Capacity | 600.00 |
| Colour | cyan magenta yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| SKU | LC123RBWBP |
| EAN | 5014047563195 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual View Manual |
Ensure that replacing your genuine Brother ink cartridges is as hassle-free and affordable as possible by purchasing this LC123RBWBP Rainbow Blister Pack. The pack contains Cyan, Yellow and Magenta cartridges, all designed to help you get the best from your Brother printer.
Compatible Printers: Brother MFC-J 4410 DW, Brother MFC-J 6720 DW, Brother DCP-J 172 W, Brother DCP-J 150 Series, Brother DCP-J 152 W, Brother MFC-J 475 DW, Brother DCP-J 552 DW, Brother MFC-J 4510 DW, Brother DCP-J 152 WR, Brother MFC-J 470 Series, Brother MFC-J 4310 DW, Brother MFC-J 4710 DW, Brother DCP-J 752 DW, Brother MFC-J 650 DW, Brother MFC-J 470 DW, Brother DCP-J 4110 DW, Brother DCP-J 4110 W, Brother MFC-J 870 DW, Brother MFC-J 4610 DW, Brother MFC-J 6520 DW, Brother MFC-J 6920 DW, Brother MFC-J 245, Brother DCP-J 132 W
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Brand compatibility | Brother |
| Colour ink page yield | 600 pages |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Country of origin | Philippines |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | Yes |
| Compatibility | - MFC-J4510DW |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Philippines |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 68 mm |
| Weight | 132 g |
| Height | 179 mm |
| Depth | 123 mm |
| Package weight | 192 g |
| Package type | Blister |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 192 g |
| Package type | Blister |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Products per pallet | 992 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 248 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | Philippines |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 31 pc(s) |
| Pallet gross weight | 183.7 kg |
| Products per pallet | 992 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 248 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Country of origin | Philippines |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Brother LC-123RBWBP Ink cartridge mult...
£46.44
£38.70
|
Lexmark 80D2966/43XL+44XL Printhead ca...
£69.38
£57.82
|
New
Epson C13T26164010/26 Ink cartridge mu...
£62.38
£51.98
|
Bestseller
HP CN637EE/300 Printhead cartridge mul...
£60.44
£50.37
|
Popular
Epson Monkey Multipack 4-colours T0895...
£37.44
£31.20
|
Hot Product
Brother LC-123VALBPDR Ink cartridge mu...
£65.59
£54.66
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LC123RBWBP
|
80D2966
|
C13T26164010
|
CN637EE
|
C13T08954010
|
LC123VALBP
|
| Manufacturer |
Brother
|
Lexmark
|
Epson
|
HP
|
Epson
|
Brother
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Supply type |
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
Combo pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Brother
|
N/A
|
Epson
|
HP
|
Epson
|
Brother
|
| Colour |
cyan magenta yellow
|
black color
|
black cyan magenta yellow
|
black color
|
N/A
|
black cyan magenta yellow
|
| Capacity |
600.00
|
N/A
|
N/A
|
200.00
|
N/A
|
600.00
|





