We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother LC-123VALBPDR Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y, 4x600 pages ISO/IEC 24711 Pack=4 for Brother DCP-J 132/MFC-J 4510/MFC-J 6920
SKU
LC123VALBP
£65.59
£54.66
In stock
0 available
SKU: LC123VALBP
EAN: 5014047563225
The Brother LC123VALBP Black, Cyan, Magenta and Yellow Ink Cartridges Multipack. Each cartridge prints 600 pages.The Brother LC123VALBP Black, Cyan, Magenta and Yellow Ink Cartridges Multipack. Each cartridge prints 600 pages.
- Each cartridge prints 600 pages in accordance with ISO/IEC 24711
- High quality genuine Brother cartridges
- Prevents waste to save you paper, time and money
- Genuine Brother ink cartridges are rigorously tested to print perfectly every time saving you time and money
- Using Brother LC123 original ink cartridges protects your printer warranty
Categories: Ink Cartridges, MFC-J 4510 DW, MFC-J 4710 DW, MFC-J 4610 DW, MFC-J 4410 DW, MFC-J 470 DW, MFC-J 870 DW, MFC-J 475 DW, MFC-J 650 DW, Assorted, MFC-J 4310 DW, MFC-J 6720 DW, MFC-J 6520 DW, MFC-J 6920 DW, MFC-J 245, MFC-J 470 Series, DCP-J 4110 DW, DCP-J 152 W, DCP-J 152 WR, DCP-J 132 W, DCP-J 4110 W, DCP-J 552 DW, DCP-J 172 W, DCP-J 752 DW, DCP-J 150 Series
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
|---|---|
| Capacity | 600.00 |
| Colour | black cyan magenta yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| SKU | LC123VALBP |
| EAN | 5014047563225 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual View Manual |
The expertly designed Brother LC123VALBP Ink Cartridge Multipack, works perfectly alongside a wide range of Brother printers. This replacement cartridge will help to reduce your print outgoings, whilst delivering exceptional results. Whether it’s for the home or small office, you can enjoy richer, sharper colour quality, that won’t fade.
Compatible Printers: Brother MFC-J 4510 DW, Brother DCP-J 152 W, Brother MFC-J 4410 DW, Brother MFC-J 6520 DW, Brother MFC-J 245, Brother MFC-J 650 DW, Brother DCP-J 4110 W, Brother MFC-J 6920 DW, Brother DCP-J 752 DW, Brother DCP-J 150 Series, Brother DCP-J 552 DW, Brother MFC-J 6720 DW, Brother DCP-J 172 W, Brother DCP-J 4110 DW, Brother MFC-J 870 DW, Brother MFC-J 4710 DW, Brother MFC-J 470 DW, Brother MFC-J 4610 DW, Brother MFC-J 475 DW, Brother MFC-J 470 Series, Brother DCP-J 132 W, Brother DCP-J 152 WR, Brother MFC-J 4310 DW
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Brand compatibility | Brother |
| Colour ink page yield | 600 pages |
| Black ink page yield | 600 pages |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Country of origin | Philippines |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | Yes |
| Compatibility | MFC-J6720DW MFC-J6520DW MFC-J6920DW DCP-J152W DCP-J132W MFC-J4710DW MFC-J4610DW MFC-J4410DW MFC-J4510DW DCP-J4110DW MFC-J870DW MFC-J470DW MFC-J650DW DCP-J552DW |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Philippines |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 68 mm |
| Weight | 185 g |
| Height | 178 mm |
| Depth | 216 mm |
| Package depth | 176 mm |
| Package weight | 280 g |
| Package width | 219 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 70 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 176 mm |
| Package weight | 280 g |
| Package width | 219 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 70 mm |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 544 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 136 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | Philippines |
| Pallet gross height | 16.7 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 17 pc(s) |
| Pallet gross weight | 154.7 kg |
| Products per pallet | 544 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 136 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Country of origin | Philippines |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Brother LC-123VALBPDR Ink cartridge mu...
£65.59
£54.66
|
Lexmark 80D2966/43XL+44XL Printhead ca...
£69.38
£57.82
|
Recommended
Epson C13T26164010/26 Ink cartridge mu...
£62.38
£51.98
|
New
Canon 1034B013/PGI-9 Ink cartridge mul...
£71.57
£59.64
|
Bestseller
HP CN637EE/300 Printhead cartridge mul...
£60.71
£50.59
|
Popular
Epson C13T08074011/T0807 Ink cartridge...
£75.48
£62.90
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LC123VALBP
|
80D2966
|
C13T26164010
|
1034B013
|
CN637EE
|
C13T08074011
|
| Manufacturer |
Brother
|
Lexmark
|
Epson
|
Canon
|
HP
|
Epson
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Supply type |
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
Multi pack
|
Combo pack
|
Multi pack
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Brother
|
N/A
|
Epson
|
N/A
|
HP
|
Epson
|
| Colour |
black cyan magenta yellow
|
black color
|
black cyan magenta yellow
|
photoblack cyan magenta yellow gray
|
black color
|
black cyan magenta yellow photocyan photomagenta
|
| Capacity |
600.00
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
200.00
|
220.00
|





