We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Yealink VCS-TVMount2 Wall mount Black
SKU
VCS-TVMOUNT2
£152.35
£126.96
In stock
0 available
SKU: VCS-TVMOUNT2
EAN: 6938818306240
VCS-TVMount2, for MeetingEye 400VCS-TVMount2, for MeetingEye 400
- Stable and secure
- Compatible with mainstream TVs on the market
- Suitable for wall-mounted TVs or TVs on mobile carts
Category: Video Conferencing Accessories
| Product colour | Black |
|---|---|
| Product type | Wall mount |
| SKU | VCS-TVMOUNT2 |
| EAN | 6938818306240 |
| Manufacturer | Yealink |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
This bracket is suitable for mounting a TV or a TV with a mobile cart, to support the installation of MeetingEye 600, MeetingEye 400 Pro and MeetingBar A40.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Wall mount |
| Product colour | Black |
| Wall mountable | Yes |
| Brand compatibility | Yealink |
| Compatible products | MeetingEye 600 MeetingEye 400 UVC40 MeetingBar A20 MeetingBar A30 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.29 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Packaging data | |
| Package width | 829 mm |
| Package depth | 108 mm |
| Package height | 182 mm |
| Package weight | 3.72 kg |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Yealink VCS-TVMount2 Wall mount Black
£152.35
£126.96
|
Recommended
Logitech Swytch Extender Black
£147.02
£122.52
|
Bestseller
HP Poly Studio X50/X52/X70/USB Table M...
£194.71
£162.26
|
New
AVer 60U6300000AD video conferencing a...
£218.54
£182.12
|
HP Poly EagleEye III/IV/IV/USB Digital...
£139.26
£116.05
|
Popular
HP Poly G7500 IP Table Microphone
£140.44
£117.03
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VCS-TVMOUNT2
|
952-000034
|
875M6AA
|
60U6300000AD
|
874Q1AA
|
874R3AA
|
| Manufacturer |
Yealink
|
Logitech
|
HP Poly
|
AVer
|
HP Poly
|
HP Poly
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
White
|
N/A
|
Black
|
| Product type |
Wall mount
|
Extender
|
Microphone
|
Ceiling mount
|
N/A
|
N/A
|





