We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
AVer 60U6300000AD video conferencing accessory Ceiling mount White
SKU
60U6300000AD
£218.54
£182.12
In stock
0 available
SKU: 60U6300000AD
EAN:
Ceiling mount (drywall) for FONE700Ceiling mount (drywall) for FONE700
Category: Video Conferencing Accessories
| Product colour | White |
|---|---|
| Product type | Ceiling mount |
| SKU | 60U6300000AD |
| Manufacturer | AVer |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ceiling mount |
| Product colour | White |
| Brand compatibility | Aver |
| Compatible products | FONE700 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 600 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 105 mm |
| Weight | 693 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |
| Logistics data | |
|---|---|
| Products per pallet | 100 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Country of origin | Taiwan |
| Harmonized System (HS) code | 8473308000 |
| Packaging data | |
| Package width | 631 mm |
| Package depth | 131 mm |
| Package height | 183 mm |
| Package weight | 1.48 kg |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Screws included | Yes |
You may also be interested in
| Product |
New
AVer 60U6300000AD video conferencing a...
£218.54
£182.12
|
Barco ClickShare Remote control Black
£300.97
£250.81
|
Popular
Yealink VCM36
£274.90
£229.08
|
Recommended
Yealink VCM35
£274.90
£229.08
|
Bestseller
HP Poly Studio X50/X52/X70/USB Table M...
£194.71
£162.26
|
Hot Product
HP Poly Studio X52/V52 VESA Mount
£227.17
£189.31
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
60U6300000AD
|
R9861600D01C
|
VCM36-W PACKAGE
|
VCM35
|
875M6AA
|
875L9AA
|
| Manufacturer |
AVer
|
Barco
|
Yealink
|
Yealink
|
HP Poly
|
HP Poly
|
| Product colour |
White
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Product type |
Ceiling mount
|
Remote control
|
Microphone
|
Microphone
|
Microphone
|
Wall mount
|





