We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Varta 04022211111 Single-use battery 9V Alkaline
SKU
4022211111
£39.67
£33.06
In stock
0 available
SKU: 4022211111
EAN: 4008496356805
Alkaline, 9V, 20pcsAlkaline, 9V, 20pcs
Category: non-rechargeable batteries
| Battery technology | Alkaline |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery size(s) | 9V |
| SKU | 4022211111 |
| EAN | 4008496356805 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | 9V |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 9 V |
| Number of batteries included | 20 pc(s) |
| Product colour | Blue |
| Battery technology | Alkaline |
| Features | |
|---|---|
| Battery form factor | Prismatic |
| Battery voltage | 9 V |
| Number of batteries included | 20 pc(s) |
| Product colour | Blue |
| Battery technology | Alkaline |
| Other features | |
| Battery form factor | Prismatic |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Varta 04022211111 Single-use battery 9...
£39.67
£33.06
|
Hot Product
Duracell Plus Power 9v Single-use batt...
£38.10
£31.75
|
Bestseller
Energizer CF50 MAX PLUS ALK AA DP50 Si...
£49.12
£40.93
|
Recommended
Varta 04020211111 Single-use battery D...
£48.05
£40.04
|
New
Panasonic eneloop pro Rechargeable bat...
£33.32
£27.77
|
Popular
Varta Ni-MH, 2100 mAh, AA Rechargeable...
£33.37
£27.81
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4022211111
|
MN1604-X12
|
E303865500
|
4020211111
|
BK-3HCDE/4BE
|
56706101111
|
| Manufacturer |
Varta
|
Duracell
|
Energizer
|
Varta
|
Panasonic
|
Varta
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Alkaline
|
Alkaline
|
Alkaline
|
N/A
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
| Battery size(s) |
9V
|
9V
|
AA
|
D
|
N/A
|
N/A
|





