We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ubiquiti UISP UACC-Cable-PT-10M White
SKU
UACC-CABLE-PT-10M
£44.42
£37.02
In stock
0 available
SKU: UACC-CABLE-PT-10M
EAN: 0810010076434
10 m, Power TransPort - Power TransPort10 m, Power TransPort - Power TransPort
- Fire-resistant TPE jacket (VW-1)
- Operational temperature range: -40 to 80° C
- Cable length from 0.5 to 50 m
Category: Power Cables
| SKU | UACC-CABLE-PT-10M |
|---|---|
| EAN | 0810010076434 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | In Stock |
| Product Family | UISP |
An all-weather, UV-resistant DC power cable designed for outdoor installations.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cable length | 10 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Conductor material | Copper |
| AWG wire size | 12 |
| Jacket material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Cable length | 10 m |
| Product colour | White |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.65 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Jacket material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
You may also be interested in
| Product |
Ubiquiti UISP UACC-Cable-PT-10M White
£44.42
£37.02
|
Bestseller
Cisco CAB-TA-UK= power cable Power plu...
£48.76
£40.63
|
Popular
Cisco Power Cord/AC CE 3 m
£49.36
£41.13
|
APC Power Cord, C13 to 5-15P, 2.4m
£37.98
£31.65
|
Hot Product
APC Power Cord, C13 to C14, 2.5m
£36.48
£30.40
|
Recommended
APC Power Cord, C19 to C20, 0.6m
£44.50
£37.08
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UACC-CABLE-PT-10M
|
CAB-TA-UK=
|
CAB-ACE=
|
AP9893
|
AP9870
|
AP9892
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
Cisco
|
Cisco
|
APC
|
APC
|
APC
|





