We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Power Cord, C19 to C20, 0.6m
SKU
AP9892
£44.50
£37.08
In stock
0 available
SKU: AP9892
EAN: 0731304217893
Power Cord, C19 to C20, 0.6mPower Cord, C19 to C20, 0.6m
Category: Power Cables
| SKU | AP9892 |
|---|---|
| EAN | 0731304217893 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | In Stock |
APC Power Cords, Input Connections: IEC-320 C20, Cord Length:2 feet ( 0.61 meters ), Output Connections: IEC 320 C19
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C20 coupler |
| Connector 1 | C19 coupler |
| Cable length | 0.6 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 | C20 coupler |
| Connector 1 | C19 coupler |
| Cable length | 0.6 m |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input current | 16 A |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 160 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
APC Power Cord, C19 to C20, 0.6m
£44.50
£37.08
|
Bestseller
Cisco CAB-TA-UK= power cable Power plu...
£48.76
£40.63
|
Popular
APC AP9875 power cable Black 2.5 m C19...
£67.32
£56.10
|
Recommended
Cisco Power Cord/AC CE 3 m
£49.36
£41.13
|
APC Power Cord, C13 to 5-15P, 2.4m
£37.98
£31.65
|
Hot Product
APC Power Cord, C13 to C14, 2.5m
£36.48
£30.40
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AP9892
|
CAB-TA-UK=
|
AP9875
|
CAB-ACE=
|
AP9893
|
AP9870
|
| Manufacturer |
APC
|
Cisco
|
APC
|
Cisco
|
APC
|
APC
|





