We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Power Cord, C13 to 5-15P, 2.4m
SKU
AP9893
£37.98
£31.65
In stock
0 available
SKU: AP9893
EAN: 0731304217886
Power Cord, C13 to 5-15P, 2.4mPower Cord, C13 to 5-15P, 2.4m
Category: Power Cables
| SKU | AP9893 |
|---|---|
| EAN | 0731304217886 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | In Stock |
APC Power Cords, Input Connections: NEMA 5-15P, Cord Length:8 feet ( 2.44 meters ), Output: 120V, Output Connections: IEC 320 C13
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | NEMA 5-15P |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Cable length | 2.44 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 | NEMA 5-15P |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Cable length | 2.44 m |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Female |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 120 V |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
APC Power Cord, C13 to 5-15P, 2.4m
£37.98
£31.65
|
Lenovo 42T5129 Black 1 m
£33.32
£27.77
|
Bestseller
Cisco CAB-TA-UK= power cable Power plu...
£48.76
£40.63
|
Popular
Cisco Power Cord/AC CE 3 m
£49.36
£41.13
|
Hot Product
APC Power Cord, C13 to C14, 2.5m
£36.48
£30.40
|
Recommended
APC Power Cord, C19 to C20, 0.6m
£44.50
£37.08
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AP9893
|
FRU42T5129
|
CAB-TA-UK=
|
CAB-ACE=
|
AP9870
|
AP9892
|
| Manufacturer |
APC
|
Lenovo
|
Cisco
|
Cisco
|
APC
|
APC
|





