We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
OKI 44472202 Transfer-unit, 60K pages for OKI C 301/331/332/511/ES 5431
SKU
44472202
£110.94
£92.45
In stock
0 available
SKU: 44472202
EAN: 5031713048961
C310 Replacement transfer belt, 60k, for OKI C310dn, C330dn, C510dn, C530dnC310 Replacement transfer belt, 60k, for OKI C310dn, C330dn, C510dn, C530dn
Categories: Transfer Belts, MC 362 DN, MC 562 DN, C 330 DN, MC 561 DN, C 331 DN, C 531 DN, C 310 DN, C 510 DN, MC 361 DN, MC 562 DNW, MC 352 DN, C 321 DN, C 511 DN, C 301 DN, C 530 DN, MC 342 DN, MC 342 DNW, MC 351 DN, MC 332 DN, ES 3451 DN MFP, ES 5461 DN MFP, Unspecified, ES 5431 DN, ES 3452 MFP, ES 5462 MFP, C 332 DN, ES 3452 DN MFP, ES 5462 DN MFP, ES 3452 Series, ES 5462 Series, MC 340 Series, ES 3452 DN, ES 5462 DN, ES 5430 DN, MC 363 DN, ES 5462 DNw MFP, MC 363 N, MC 363 DNW, C 332 DNw
| Capacity | 60000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | 44472202 |
| EAN | 5031713048961 |
| Manufacturer | OKI |
| Availability | In Stock |
Designed for precise compatibility with our products, and manufactured to the highest possible standards, only OKI Printing Solutions consumables ensure maximum performance, longevity and ultimate cost-effectiveness.
Compatible Printers: OKI MC 342 DNW, OKI MC 342 DN, OKI MC 363 N, OKI MC 363 DNW, OKI MC 363 DN, OKI MC 562 DN, OKI C 332 DN, OKI C 321 DN, OKI C 330 DN, OKI C 531 DN, OKI ES 3452 MFP, OKI MC 361 DN, OKI ES 5431 DN, OKI ES 5462 MFP, OKI ES 5462 DN MFP, OKI C 510 DN, OKI ES 3452 Series, OKI MC 351 DN, OKI ES 5462 Series, OKI MC 340 Series, OKI C 530 DN, OKI C 331 DN, OKI ES 5462 DNw MFP, OKI ES 5462 DN, OKI ES 3451 DN MFP, OKI C 301 DN, OKI MC 562 DNW, OKI MC 352 DN, OKI ES 5430 DN, OKI ES 5461 DN MFP, OKI MC 362 DN, OKI C 511 DN, OKI ES 3452 DN, OKI ES 3452 DN MFP, OKI MC 561 DN, OKI C 310 DN, OKI MC 332 DN, OKI C 332 DNw
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Page yield | 60000 pages |
| Compatibility | OKI C310dn, C330dn, C510dn, C530dn |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 1.77 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Page yield | 60000 pages |
| Compatibility | OKI C310dn, C330dn, C510dn, C530dn |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package width | 380 mm |
| Package depth | 375 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 1.77 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
OKI 44472202 Transfer-unit, 60K pages...
£110.94
£92.45
|
New
HP Q3675A Transfer-unit, 120K pages fo...
£104.26
£86.88
|
Hot Product
OKI 44469704 Toner-kit yellow, 2K page...
£127.73
£106.44
|
Popular
OKI 44469804 Toner-kit black, 5K pages...
£116.44
£97.03
|
Bestseller
OKI 44469706 Toner-kit cyan, 2K pages...
£127.73
£106.44
|
OKI 44472603 Fuser kit, 60K pages for...
£110.94
£92.45
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
44472202
|
Q3675A
|
44469704
|
44469804
|
44469706
|
44472603
|
| Manufacturer |
OKI
|
HP
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
| Printing colours |
N/A
|
N/A
|
Yellow
|
Black
|
Cyan
|
N/A
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
OKI
|
N/A
|
OKI
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
| Colour |
no color
|
no color
|
yellow
|
black
|
cyan
|
no color
|
| Capacity |
60000.00
|
120000.00
|
2000.00
|
5000.00
|
2000.00
|
60000.00
|





