We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
OKI 44472603 Fuser kit, 60K pages for OKI C 301/310/331/332/511
SKU
44472603
£110.94
£92.45
In stock
0 available
SKU: 44472603
EAN: 5031713048954
OKI C310/330 C510/C530 Fuser Unit 60K 44472603OKI C310/330 C510/C530 Fuser Unit 60K 44472603
Categories: Fusers, MC 362 DN, MC 562 DN, C 330 DN, MC 561 DN, C 331 DN, C 531 DN, C 310 DN, C 510 DN, MC 361 DN, MC 562 DNW, MC 352 DN, C 321 DN, C 511 DN, C 301 DN, C 530 DN, MC 342 DN, MC 342 DNW, MC 351 DN, Unspecified, MC 332 DN, ES 3451 DN MFP, ES 5461 DN MFP, C 332 DN, MC 340 Series, ES 5430 DN, MC 363 DN, MC 363 N, MC 363 DNW, C 332 DNw
| Capacity | 60000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | 44472603 |
| EAN | 5031713048954 |
| Manufacturer | OKI |
| Availability | In Stock |
For use with Oki C310/330 and C510/530. Use a to improve machine performance and quality. Will deliver reliable outstanding print quality. Simple to install and use without hassle. Highly durable and long-lasting: approximately 60,000 pages.
Compatible Printers: OKI MC 351 DN, OKI MC 562 DN, OKI C 332 DNw, OKI C 310 DN, OKI C 301 DN, OKI C 530 DN, OKI MC 561 DN, OKI C 531 DN, OKI MC 342 DNW, OKI MC 342 DN, OKI MC 340 Series, OKI MC 363 DNW, OKI C 332 DN, OKI MC 363 N, OKI MC 363 DN, OKI C 510 DN, OKI ES 5430 DN, OKI C 321 DN, OKI MC 352 DN, OKI MC 562 DNW, OKI C 331 DN, OKI C 330 DN, OKI ES 5461 DN MFP, OKI MC 361 DN, OKI C 511 DN, OKI MC 332 DN, OKI MC 362 DN, OKI ES 3451 DN MFP
| Features | |
|---|---|
| Page yield | 60000 pages |
| Print technology | LED |
| Compatibility | OKI C310dn/C330dn/C342dn/C510dn/C530dn |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.5 kg |
| Package width | 380 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package height | 140 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Package weight | 1.5 kg |
| Page yield | 60000 pages |
| Print technology | LED |
| Compatibility | OKI C310dn/C330dn/C342dn/C510dn/C530dn |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
OKI 44472603 Fuser kit, 60K pages for...
£110.94
£92.45
|
New
Samsung JC91-01028A Fuser kit for Sams...
£146.98
£122.48
|
OKI 44469704 Toner-kit yellow, 2K page...
£127.73
£106.44
|
Popular
OKI 44469804 Toner-kit black, 5K pages...
£116.44
£97.03
|
Hot Product
OKI 44469706 Toner-kit cyan, 2K pages...
£127.73
£106.44
|
Bestseller
OKI 44469803 Toner-kit black, 3.5K pag...
£94.69
£78.91
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
44472603
|
JC91-01028A
|
44469704
|
44469804
|
44469706
|
44469803
|
| Manufacturer |
OKI
|
Samsung
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
| Printing colours |
N/A
|
N/A
|
Yellow
|
Black
|
Cyan
|
Black
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
OKI
|
N/A
|
OKI
|
OKI
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Colour |
no color
|
no color
|
yellow
|
black
|
cyan
|
black
|
| Capacity |
60000.00
|
N/A
|
2000.00
|
5000.00
|
2000.00
|
3500.00
|





