We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Q3675A Transfer-unit, 120K pages for Canon LBP-85/HP Color LaserJet 4650
SKU
Q3675A
£104.26
£86.88
In stock
0 available
SKU: Q3675A
EAN: 0808736706445
HP Color LaserJet Q3675A Image Transfer KitHP Color LaserJet Q3675A Image Transfer Kit
Categories: Unspecified, Color LaserJet 4600 HDN, Color LaserJet 4650 N, Color LaserJet 4600 DN, Color LaserJet 4650 Series, Color LaserJet 4650 DN, Color LaserJet 4650 DTN, Color LaserJet 4650, Color LaserJet 4650 HDN, Color LaserJet 4600, Color LaserJet 4600 DTN, Color LaserJet 4600 N, Color LaserJet 4610, LBP-85, LBP-2510, Color LaserJet 4610 N
| Capacity | 120000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | Q3675A |
| EAN | 0808736706445 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
- Second-generation spherical toner that ensures accurate, consistent results.
- Improved pigments and gloss properties of the toner result in a wider color gamut and sharper color appearance.
- Smart printing technology enables supplies status and usage information, HP SureSupply ordering, shake-free cartridge, dynamic EP adjustments and cartridge installation assurance.
- Additional graphical gauges on the control panel work with the print cartridge to further inform users when HP supplies are low or out.
- Improved pigments and gloss properties of the toner result in a wider color gamut and sharper color appearance.
- Smart printing technology enables supplies status and usage information, HP SureSupply ordering, shake-free cartridge, dynamic EP adjustments and cartridge installation assurance.
- Additional graphical gauges on the control panel work with the print cartridge to further inform users when HP supplies are low or out.
Compatible Printers: HP Color LaserJet 4610, HP Color LaserJet 4650 DN, HP Color LaserJet 4650 DTN, HP Color LaserJet 4650 Series, HP Color LaserJet 4610 N, HP Color LaserJet 4600 N, Canon LBP-85, HP Color LaserJet 4650 N, Canon LBP-2510, HP Color LaserJet 4600, HP Color LaserJet 4600 DN, HP Color LaserJet 4600 DTN, HP Color LaserJet 4650, HP Color LaserJet 4650 HDN, HP Color LaserJet 4600 HDN
| Features | |
|---|---|
| OEM code | Q3675A |
| Print technology | Laser |
| Compatibility | HP Color LaserJet 4650 |
| Product type | Transfer kit |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Print technology | Laser |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HP Q3675A Transfer-unit, 120K pages fo...
£104.26
£86.88
|
HP C9720A/641A Toner cartridge black,...
£104.75
£87.29
|
Bestseller
OKI 44472202 Transfer-unit, 60K pages...
£110.94
£92.45
|
Popular
Brother BU-300CL Transfer Belt, 50K pa...
£131.89
£109.91
|
New
OKI 45381102 Transfer-kit, 60K pages f...
£149.06
£124.22
|
Hot Product
OKI 44846204 Transfer-kit, 80K pages f...
£148.64
£123.87
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q3675A
|
C9720A
|
44472202
|
BU300CL
|
45381102
|
44846204
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
OKI
|
Brother
|
OKI
|
OKI
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
N/A
|
HP
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Coverage |
N/A
|
5.00
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Colour |
no color
|
black
|
no color
|
no color
|
no color
|
no color
|
| Capacity |
120000.00
|
9000.00
|
60000.00
|
50000.00
|
60000.00
|
80000.00
|





