We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect POWER_MI power cable Black 1.8 m CEE7/7 3-pin
SKU
POWER_MI
£8.41
£7.01
In stock
0 available
SKU: POWER_MI
EAN: 5712505166451
Power Cord 3 Pin 1,8 m EUPower Cord 3 Pin 1,8 m EU
Category: Power Cables
| SKU | POWER_MI |
|---|---|
| EAN | 5712505166451 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
The Power Cord 3 Pin 1,8 m EU (MPN: POWER_MI) is a durable and reliable solution for powering your devices. This high-quality power cable, crafted to European standards, ensures a safe and secure connection for a variety of electronics. With a length of 1.8 meters, it offers ample reach while maintaining optimal power delivery. MicroConnect's 20+ years of expertise guarantees premium quality and safety. Trust this power cord to provide a consistent and secure power supply for your essential devices, reflecting our commitment to pioneering innovation and customer satisfaction.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | 3-pin |
| Connector 1 | CEE7/7 |
| Cable length | 1.8 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Angled |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 | 3-pin |
| Connector 1 | CEE7/7 |
| Cable length | 1.8 m |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 100 g |
| Package weight | 200 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 200 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Microconnect POWER_MI power cable Blac...
£8.41
£7.01
|
Lenovo 42T5035 Black 1 m
£11.11
£9.26
|
Recommended
StarTech.com 6ft (1.8m) UK Computer Po...
£7.07
£5.89
|
Popular
C2G 5m Power Cable Black CEE7/7 C13 co...
£7.56
£6.30
|
Hot Product
C2G 5m Power Cable Black BS 1363 C13 c...
£8.47
£7.06
|
C2G 3m Power Cable Black
£7.38
£6.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
POWER_MI
|
FRU42T5035
|
PXT101UK
|
88546
|
88516
|
88514
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Lenovo
|
StarTech.com
|
C2G
|
C2G
|
C2G
|





