We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
C2G 3m Power Cable Black
SKU
88514
£7.38
£6.15
In stock
0 available
SKU: 88514
EAN: 0757120885146
3m Power Cable, FM/M3m Power Cable, FM/M
Category: Power Cables
| SKU | 88514 |
|---|---|
| EAN | 0757120885146 |
| Manufacturer | C2G |
| Availability | In Stock |
Plug the Universal Power Cord from Cables to Go to replace your overused or misplaced power cable. Universal Power Cords are designed to work with most PC's, monitors, scanners, printers and other devices that use 3-Pin shroud power connector (C13). All Power Cables from Cables to Go feature a fully-moulded design that provides maximum durability and long life.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cable length | 3 m |
| Features | |
| Cable length | 3 m |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 486 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
C2G 3m Power Cable Black
£7.38
£6.15
|
Bestseller
StarTech.com 6ft (1.8m) UK Computer Po...
£7.07
£5.89
|
New
C2G 3m 16 AWG European Power Cord (IEC...
£6.20
£5.17
|
Popular
C2G 5m Power Cable Black CEE7/7 C13 co...
£7.56
£6.30
|
Hot Product
C2G 5m Power Cable Black BS 1363 C13 c...
£8.47
£7.06
|
Recommended
StarTech.com Spare 5V DC UK Power Adap...
£9.86
£8.22
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
88514
|
PXT101UK
|
88544
|
88546
|
88516
|
SVUSBPOWERUK
|
| Manufacturer |
C2G
|
StarTech.com
|
C2G
|
C2G
|
C2G
|
StarTech.com
|





