We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
C2G 5m Power Cable Black BS 1363 C13 coupler
SKU
88516
£8.47
£7.06
In stock
0 available
SKU: 88516
EAN: 0757120885160
5m Power Cable, FM/M5m Power Cable, FM/M
Category: Power Cables
| SKU | 88516 |
|---|---|
| EAN | 0757120885160 |
| Manufacturer | C2G |
| Availability | In Stock |
Plug the Universal Power Cord from Cables to Go to replace your overused or misplaced power cable. Universal Power Cords are designed to work with most PC's, monitors, scanners, printers and other devices that use 3-Pin shroud power connector (C13). All Power Cables from Cables to Go feature a fully-moulded design that provides maximum durability and long life.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 1 | BS 1363 |
| Cable length | 5 m |
| Features | |
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 1 | BS 1363 |
| Cable length | 5 m |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 514 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
C2G 5m Power Cable Black BS 1363 C13 c...
£8.47
£7.06
|
Lenovo 42T5035 Black 1 m
£11.11
£9.26
|
Bestseller
StarTech.com 6ft (1.8m) UK Computer Po...
£7.07
£5.89
|
Popular
C2G 5m Power Cable Black CEE7/7 C13 co...
£7.56
£6.30
|
Recommended
C2G 3m Power Cable Black
£7.38
£6.15
|
New
StarTech.com Spare 5V DC UK Power Adap...
£9.86
£8.22
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
88516
|
FRU42T5035
|
PXT101UK
|
88546
|
88514
|
SVUSBPOWERUK
|
| Manufacturer |
C2G
|
Lenovo
|
StarTech.com
|
C2G
|
C2G
|
StarTech.com
|





