We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
IBM 73GB Ultra320 SCSI internal hard drive 73.4 GB 10000 RPM 8 MB 3.5"
SKU
90P1309
£74.59
£62.16
In stock
0 available
SKU: 90P1309
EAN: 5715063200216
IBM 73GB Ultra320 SCSI, 73.4 GB, 10000 RPM, 8 MB, 3.5", Ultra320 SCSIIBM 73GB Ultra320 SCSI, 73.4 GB, 10000 RPM, 8 MB, 3.5", Ultra320 SCSI
Category: Internal Hard Drives
| Component for | Server/Workstation |
|---|---|
| SKU | 90P1309 |
| EAN | 5715063200216 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
IBM 73GB Ultra320 SCSI. HDD capacity: 73.4 GB, HDD speed: 10000 RPM, Storage drive buffer size: 8 MB, HDD size: 3.5", Interface: Ultra320 SCSI
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 73.4 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Ultra320 SCSI |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 73.4 GB |
| Storage drive buffer size | 8 MB |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
| Interface | Ultra320 SCSI |
| Hot-swap | Yes |
| Other features | |
| Interface | Ultra320 SCSI |
You may also be interested in
| Product |
Popular
IBM 73GB Ultra320 SCSI internal hard d...
£74.59
£62.16
|
Bestseller
Western Digital Blue internal hard dri...
£86.36
£71.97
|
Hot Product
Origin Storage 2TB 3.5in SATA 7200rpm
£105.80
£88.17
|
Recommended
Lenovo 4XB0K12270 internal hard drive...
£61.36
£51.13
|
HPE 737394-B21-RFB internal hard drive...
£89.24
£74.37
|
HPE 785071-B21-RFB internal hard drive...
£83.68
£69.73
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
90P1309
|
WD5000AZLX
|
SA-2000/7
|
4XB0K12270
|
737394-B21-RFB
|
785071-B21-RFB
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Western Digital
|
Origin Storage
|
Lenovo
|
HPE
|
HPE
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
HDD
|
| HDD capacity |
under 80 G
|
≈ 300 GB
|
≈ 2 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
10000RPM to 15000RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
Ultra320 SCSI
|
N/A
|
Serial ATA
|
N/A
|
SAS
|
SAS
|
| Component for |
Server/workstation
|
PC
|
PC
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|





