We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 737394-B21-RFB internal hard drive 450 GB 15000 RPM 3.5" SAS
SKU
737394-B21-RFB
£89.87
£74.89
In stock
0 available
SKU: 737394-B21-RFB
EAN: 5711783582847
450GB, 3.5", SAS, 15000rpm450GB, 3.5", SAS, 15000rpm
Category: Internal Hard Drives
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | 737394-B21-RFB |
| EAN | 5711783582847 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
Information technology professionals rely on HPE quality to ensure maximum productivity. As the power of applications, processors, memory adapters and storage devices increases, high-end computer users are seeking ways to optimize their system performance. HPE provides leading solutions, adding new levels of performance, availability, flexibility, and management.
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Full stroke seek time | 5.9 ms |
| Track to track seek time | 0.15 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 450 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| Full stroke seek time | 5.9 ms |
| Track to track seek time | 0.15 ms |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 450 GB |
| Average seek time | 2.9 ms |
| Power | |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 105.8 mm |
| Height | 26.8 mm |
| Depth | 170 mm |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE 737394-B21-RFB internal hard drive...
£89.87
£74.89
|
DELL 146GB 2.5" SAS 15K internal...
£130.14
£108.45
|
DELL 146GB 2.5" SAS 15K internal...
£131.72
£109.77
|
DELL 146GB SAS 15000rpm 2.5" inte...
£131.72
£109.77
|
Popular
DELL 146GB SAS 15K SFF internal hard d...
£131.72
£109.77
|
Bestseller
Western Digital Blue internal hard dri...
£86.36
£71.97
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
737394-B21-RFB
|
K532N
|
W330K
|
W328K
|
6DFD8
|
WD5000AZLX
|
| Manufacturer |
HPE
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
Western Digital
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 300 GB
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
PC
|





