We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP F2G77A Maintenance-kit 230V, 225K pages for HP LaserJet M 604/606
SKU
F2G77A
£330.10
£275.08
In stock
0 available
SKU: F2G77A
EAN: 0888182490112
LaserJet 220V Maintenance KitLaserJet 220V Maintenance Kit
- HP printer maintenance kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing your workers with the highest print quality possible.
- HP LaserJet 220V Maintenance Kit; Install Guide; LLC Recycle Guide
Categories: Unspecified, LaserJet Enterprise M 604 dn, LaserJet Enterprise M 605 n, LaserJet Enterprise M 605 dn, LaserJet Enterprise M 606 x, LaserJet Enterprise M 604 n, LaserJet Enterprise M 605 x, LaserJet Enterprise M 606 dn, M 606, M 604, M 605, LaserJet Managed M 605 dnm, LaserJet Managed M 605 xm, LaserJet Enterprise M 606 Series, LaserJet Enterprise M 605 Series, LaserJet Managed M 605 Series, LaserJet Enterprise M 604 Series
| Capacity | 225000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | F2G77A |
| EAN | 0888182490112 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
Compatible Printers: HP LaserJet Enterprise M 606 x, HP LaserJet Managed M 605 Series, HP LaserJet Enterprise M 605 n, HP LaserJet Enterprise M 604 dn, Troy M 606, HP LaserJet Enterprise M 604 Series, HP LaserJet Enterprise M 605 x, HP LaserJet Enterprise M 606 Series, HP LaserJet Enterprise M 605 dn, HP LaserJet Enterprise M 604 n, HP LaserJet Managed M 605 dnm, HP LaserJet Enterprise M 605 Series, HP LaserJet Enterprise M 606 dn, Troy M 604, Troy M 605, HP LaserJet Managed M 605 xm
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Business |
| Product type | Maintenance kit |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 15 - 32 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 482 mm |
| Depth | 294 mm |
| Height | 267 mm |
| Weight | 2.8 kg |
| Package width | 482 mm |
| Package height | 267 mm |
| Package weight | 2.8 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 482 mm |
| Package height | 267 mm |
| Package weight | 2.8 kg |
| Package depth | 294 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 64 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 220.6 kg (486.4 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1191.8 x 979.9 x 2145.8 mm (46.9 x 38.6 x 84.5") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1192 x 980 x 2146 mm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Package depth | 294 mm |
| Harmonized System (HS) code | 8443992550 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888182490112 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888182490112 |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 64 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 221.1 kg |
| Products per pallet | 64 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8443992550 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 221.1 kg |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 64 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 220.6 kg (486.4 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1191.8 x 979.9 x 2145.8 mm (46.9 x 38.6 x 84.5") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1192 x 980 x 2146 mm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP F2G77A Maintenance-kit 230V, 225K p...
£330.10
£275.08
|
Hot Product
HP C2H57A Maintenance-kit 230V, 300K p...
£464.99
£387.49
|
Recommended
HP B3M78A Fuser kit 230V, 225K pages I...
£284.08
£236.73
|
Popular
HP CF281X/81X Toner cartridge black hi...
£389.68
£324.73
|
HP E6B67-67902 Fuser kit 230V for HP L...
£301.54
£251.28
|
New
HP J8J88A Fuser kit 230V, 225K pages f...
£347.56
£289.63
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
F2G77A
|
C2H57A
|
B3M78A
|
CF281X
|
E6B67-67902
|
J8J88A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Printing colours |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
HP
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
| Colour |
no color
|
no color
|
no color
|
black
|
no color
|
no color
|
| Capacity |
225000.00
|
300000.00
|
225000.00
|
25000.00
|
N/A
|
225000.00
|





