We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP C2H57A Maintenance-kit 230V, 300K pages ISO/IEC 19752 for HP LaserJet M 830
SKU
C2H57A
£464.99
£387.49
In stock
0 available
SKU: C2H57A
EAN: 0887111489814
LaserJet 220V Maintenance/Fuser KitLaserJet 220V Maintenance/Fuser Kit
- HP LaserJet maintenance kits ensure your HP printer and MFP remains in working condition and continues providing the highest print quality possible.
- Designed for LaserJet Enterprise printer and MFP users who need to maintain optimum quality and reliability.
- 220V Maintenance Kit; Install guide
| Capacity | 300000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | C2H57A |
| EAN | 0887111489814 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
Designed for LaserJet Enterprise printer and MFP users who need to maintain optimum quality and reliability.
HP LaserJet maintenance kits ensure your HP printer and MFP remains in working condition and continues providing the highest print quality possible.
HP LaserJet maintenance kits ensure your HP printer and MFP remains in working condition and continues providing the highest print quality possible.
Compatible Printers: HP LaserJet Managed flow MFP M 830 zm, Troy 806 DN Micr Printer, HP LaserJet Enterprise M 806 dn, HP LaserJet Enterprise Flow MFP M 830 z, HP LaserJet Enterprise M 806 x Plus, HP LaserJet Enterprise M 800 Series
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Page yield | 200000 pages |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise M806dn, M806x, M830z |
| Product type | Maintenance kit |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 5.2 kg |
| Package width | 590 mm |
| Package height | 332 mm |
| Package weight | 5.2 kg |
| Packaging data | |
| Package length | 24.5 cm |
| Package width | 590 mm |
| Package height | 332 mm |
| Package weight | 5.2 kg |
| Package depth | 245 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Package length | 24.5 cm |
| Country of origin | China |
| Page yield | 200000 pages |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 56 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 590 x 245 x 332 mm |
| Package depth | 245 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111489814 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111489814 |
| Logistics data | |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet gross length | 100 cm |
| Pallet gross height | 2.33 m |
| Pallet gross weight | 5.2 kg |
| Products per pallet | 56 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 5.2 kg |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 56 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 590 x 245 x 332 mm |
You may also be interested in
| Product |
HP C2H57A Maintenance-kit 230V, 300K p...
£464.99
£387.49
|
OKI 45435104 Maintenance-kit, 200K pag...
£337.57
£281.31
|
HP CF325X/25X Toner cartridge, 40K pag...
£398.93
£332.44
|
HP L0H25A Maintenance-kit 230V, 225K p...
£399.92
£333.27
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
C2H57A
|
45435104
|
CF325X
|
L0H25A
|
| Manufacturer |
HP
|
OKI
|
HP
|
HP
|
| Printing colours |
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
HP
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Original
|
N/A
|
| Colour |
no color
|
no color
|
black
|
no color
|
| Capacity |
300000.00
|
200000.00
|
40000.00
|
225000.00
|



