We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP B3M78A Fuser kit 230V, 225K pages ISO/IEC 19752 for HP LaserJet M 630
SKU
B3M78A
£284.08
£236.73
In stock
0 available
SKU: B3M78A
EAN: 0887758525579
LaserJet 220V Maintenance KitLaserJet 220V Maintenance Kit
- HP printer maintenance kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing your workers with the highest print quality possible.
- Fuser; Install guide; Recycle document
| Capacity | 225000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | B3M78A |
| EAN | 0887758525579 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
Compatible Printers: HP LaserJet Managed MFP M 630 hm, HP LaserJet Enterprise MFP M 630 hm, HP LaserJet Managed Flow MFP M 630 zm, HP LaserJet Enterprise MFP M 630 z, HP LaserJet Enterprise MFP M 630 dn, HP LaserJet Enterprise MFP M 630 h, HP LaserJet Enterprise MFP M 630 f
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Page yield | 225000 pages |
| Print technology | Laser |
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise MFP M630dn B3G84A, M630f J7X28A; HP LaserJet Enterprise MFP M630f B3G85A / HP LaserJet Enterprise Flow MFP M630z B3G86A |
| Product type | Maintenance kit |
| Weight & dimensions | |
| Width | 305 mm |
| Depth | 110 mm |
| Height | 97 mm |
| Weight | 1.67 kg |
| Package width | 484 mm |
| Package height | 271 mm |
| Package weight | 4.72 kg |
| Packaging data | |
| Package length | 29.6 cm |
| Package width | 484 mm |
| Package height | 271 mm |
| Package weight | 4.72 kg |
| Package depth | 296 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Package length | 29.6 cm |
| Country of origin | China |
| Page yield | 225000 pages |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 7 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 284.7 kg (627.7 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 1000 x 2048 mm (47.2 x 39.4 x 80.6") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2048 mm |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 28 pc(s) |
| Package depth | 296 mm |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8443992550 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887758558058 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887758558058 |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 284.6 kg |
| Products per pallet | 7 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 28 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8443992550 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 284.6 kg |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 7 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 284.7 kg (627.7 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 1000 x 2048 mm (47.2 x 39.4 x 80.6") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2048 mm |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 28 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HP B3M78A Fuser kit 230V, 225K pages I...
£284.08
£236.73
|
HP CF281X/81X Toner cartridge black hi...
£389.68
£324.73
|
Hot Product
HP F2G77A Maintenance-kit 230V, 225K p...
£330.10
£275.08
|
New
HP J8J88A Fuser kit 230V, 225K pages f...
£347.56
£289.63
|
Popular
HP P1B92A Maintenance-kit, 150K pages...
£342.79
£285.66
|
Bestseller
HP L0H25A Maintenance-kit 230V, 225K p...
£399.92
£333.27
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
B3M78A
|
CF281X
|
F2G77A
|
J8J88A
|
P1B92A
|
L0H25A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
N/A
|
HP
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
Original
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Colour |
no color
|
black
|
no color
|
no color
|
no color
|
no color
|
| Capacity |
225000.00
|
25000.00
|
225000.00
|
225000.00
|
150000.00
|
225000.00
|





