We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
GP Batteries Super Alkaline 1604A/6LF22 Single-use battery 9V
SKU
151380
£25.39
£21.16
In stock
0 available
SKU: 151380
EAN: 4891199201677
GP Batteries Super Alkaline 1604A/6LF22, Single-use battery, 9V, Alkaline, 9 V, 20 pc(s), MulticolourGP Batteries Super Alkaline 1604A/6LF22, Single-use battery, 9V, Alkaline, 9 V, 20 pc(s), Multicolour
Category: non-rechargeable batteries
| Battery technology | Alkaline |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery size(s) | 9V |
| SKU | 151380 |
| EAN | 4891199201677 |
| Manufacturer | GP Batteries |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Super Alkaline |
GP Batteries Super Alkaline 1604A/6LF22. Battery type: Single-use battery, Battery size(s): 9V, Battery technology: Alkaline. Package width: 70 mm, Package depth: 135 mm, Package height: 25 mm
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | 9V |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 9 V |
| Number of batteries included | 20 pc(s) |
| Product colour | Multicolour |
| Battery technology | Alkaline |
| Features | |
| Battery voltage | 9 V |
| Number of batteries included | 20 pc(s) |
| Product colour | Multicolour |
| Battery technology | Alkaline |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 70 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 960 g |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 70 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 960 g |
| Other features | |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
GP Batteries Super Alkaline 1604A/6LF2...
£25.39
£21.16
|
Hot Product
Energizer Industrial Single-use batter...
£24.47
£20.39
|
Popular
Duracell CR2 Single-use battery Lithium
£20.63
£17.19
|
New
Energizer AAA/L92 Single-use battery L...
£20.58
£17.15
|
Recommended
Energizer ENLITHIUMAAAP4
£23.81
£19.84
|
Bestseller
Energizer Max Plus AA Single-use batte...
£25.67
£21.39
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
151380
|
636107
|
020306
|
632965
|
639171
|
E301323500
|
| Manufacturer |
GP Batteries
|
Energizer
|
Duracell
|
Energizer
|
Energizer
|
Energizer
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Alkaline
|
Lithium
|
Lithium
|
Lithium
|
Alkaline
|
| Battery size(s) |
9V
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
AAA
|
N/A
|





