We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Durable TREND Transparent
SKU
1701626400
£6.65
£5.54
In stock
0 available
SKU: 1701626400
EAN: 7318081626402
Letter tray TREND A4Letter tray TREND A4
- Letter tray for quick access to documents
- Stackable, with variable opening angle for easy access to filed documents
- High-gloss appearance
- For formats A4 to C4
Category: desk trays
| SKU | 1701626400 |
|---|---|
| EAN | 7318081626402 |
| Manufacturer | Durable |
| Availability | In Stock |
Durable’s TREND letter trays are contemporary high gloss letter trays with a unique hinged design for variable opening angles. The trays are fully modular and can be stacked for maximum space savings.The ergonomic design features a raised front keeping documents safe from slipping out with large grip sections for easy access.Bring efficiency and style to your workplace.Paper size: A4, C4, Folio and Letter SizesDimensions: 340 x 254 x 70 mm (L x W x H)Quantity: 1 TrayMade in Germany and built to last
| Features | |
|---|---|
| Stackable | Yes |
| Format | A4 |
| Product colour | Transparent |
| Weight & dimensions | |
| Width | 250 mm |
| Length | 337 mm |
| Height | 70 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Width | 250 mm |
| Length | 337 mm |
| Height | 70 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Stackable | Yes |
| Colour | |
| Product colour | Transparent |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Durable TREND Transparent
£6.65
£5.54
|
Bestseller
Q-CONNECT KF21704 desk tray/organizer...
£9.41
£7.84
|
Hot Product
Durable 1712004058 desk tray/organizer...
£9.53
£7.94
|
Leitz Recycle Letter Tray
£9.68
£8.07
|
Recommended
Durable 1701626060 desk tray/organizer...
£6.65
£5.54
|
Durable BASIC Blue
£5.40
£4.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1701626400
|
KF21704
|
1712004058
|
52275020
|
1701626060
|
1701711040
|
| Manufacturer |
Durable
|
Q-CONNECT
|
Durable
|
Leitz
|
Durable
|
Durable
|





