We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Durable 1712004058 desk tray/organizer Polystyrene Charcoal
SKU
1712004058
£9.53
£7.94
In stock
0 available
SKU: 1712004058
EAN: 4005546108223
Drawer insert IDEALBOXDrawer insert IDEALBOX
- Pen tray for utensil drawers
- For use in the IDEALBOX PLUS drawer box or in roller containers and desk base cabinets
- The item bears the Blue Angel eco-label and is made of at least 80% post-consumer recycled material
Categories: desk trays, Organiser
| SKU | 1712004058 |
|---|---|
| EAN | 4005546108223 |
| Manufacturer | Durable |
| Availability | In Stock |
Pen tray for utensil drawers in mobile storage containers and desk cabinets, or for insertion into the IDEALBOX PLUS drawer box. The product bears the Blue Angel Ecolabel. Dimensions: 240 x 36 x 340 mm (W x H x D) Material: polystyrene, min. 80% post-consumer recycling material
| Features | |
|---|---|
| Material | Polystyrene |
| Product colour | Charcoal |
| Weight & dimensions | |
| Width | 240 mm |
| Length | 340 mm |
| Height | 36 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Width | 240 mm |
| Length | 340 mm |
| Height | 36 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Material | Polystyrene |
| Colour | |
| Product colour | Charcoal |
You may also be interested in
| Product |
Durable 1712004058 desk tray/organizer...
£9.53
£7.94
|
Q-CONNECT KF21704 desk tray/organizer...
£9.41
£7.84
|
Leitz Recycle Letter Tray
£9.68
£8.07
|
|---|---|---|---|
| SKU |
1712004058
|
KF21704
|
52275020
|
| Manufacturer |
Durable
|
Q-CONNECT
|
Leitz
|


