We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Contour Design Universal Sleeve with removable shoulder strap for RollerMouse
SKU
UNIVERSAL-SLEEVE
£34.66
£28.88
In stock
0 available
SKU: UNIVERSAL-SLEEVE
EAN: 0743870003299
Universal Sleeve with removable shoulder strap for RollerMouseUniversal Sleeve with removable shoulder strap for RollerMouse
Category: input device accessories
| Device type | Mouse / Keyboard |
|---|---|
| Product type | Keyboard case |
| SKU | UNIVERSAL-SLEEVE |
| EAN | 0743870003299 |
| Manufacturer | Contour Design |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product type | Keyboard case |
| Device type | Mouse / Keyboard |
| Product colour | Black |
| Compatibility | RollerMouse Red, Balance Keyboard, Free3, RollerMouse Pro3 |
| Protection features | Dirt resistant, Dust resistant, Scratch resistant |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | Keyboard case |
| Device type | Mouse / Keyboard |
| Product colour | Black |
| Compatibility | RollerMouse Red, Balance Keyboard, Free3, RollerMouse Pro3 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Protection features | Dirt resistant, Dust resistant, Scratch resistant |
| Weight & dimensions | |
| Width | 195 mm |
| Depth | 535 mm |
| Height | 12 mm |
| Weight | 268 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 215 mm |
| Package depth | 590 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 268 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | Sleeve |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Master (outer) case width | 400 mm |
| Master (outer) case length | 570 mm |
| Master (outer) case height | 260 mm |
| Master (outer) case gross weight | 12.7 kg |
| Master (outer) case volume | 0.078 cm³ |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
Contour Design Universal Sleeve with r...
£34.66
£28.88
|
Motorola KT-KYBDGRL1-VC70-R input devi...
£31.06
£25.88
|
Microsoft Surface Slim Pen Charger Wir...
£42.85
£35.71
|
Contour Design Keyboard Risers for Rol...
£31.50
£26.25
|
HyperX Pudding Keycaps - Full Key Set...
£33.47
£27.89
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UNIVERSAL-SLEEVE
|
KT-KYBDGRL1-VC70-R
|
8X2-00002
|
A145
|
4P5P4AU#ABU
|
| Manufacturer |
Contour Design
|
Zebra
|
Microsoft
|
Contour Design
|
HP
|
| Product type |
Keyboard case
|
Keyboard cover
|
Wireless charging system
|
N/A
|
N/A
|
| Device type |
Mouse / Keyboard
|
keyboard
|
Stylus pen
|
N/A
|
N/A
|




