We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Contour Design Keyboard Risers for RollerMouse Red and Pro3 - 2 pieces
SKU
A145
£31.50
£26.25
In stock
0 available
SKU: A145
EAN: 0743870003077
Keyboard Risers for RollerMouse Red and Pro3 - 2 piecesKeyboard Risers for RollerMouse Red and Pro3 - 2 pieces
Category: input device accessories
| SKU | A145 |
|---|---|
| EAN | 0743870003077 |
| Manufacturer | Contour Design |
| Availability | In Stock |
Keyboard risers for RollerMouse Red lift your keyboard to the right angle for a smooth, natural transition between mouse and keyboard. They’re made to enhance comfort, posture, and performance when using RollerMouse Red without our Balance Keyboard. Fewer adjustments. Less strain. A better workflow—all day long.
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 50 mm |
| Depth | 160 mm |
| Height | 11 mm |
| Weight | 81 g |
| Features | |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 52 mm |
| Package depth | 163 mm |
| Package height | 23 mm |
| Package weight | 90 g |
| Packaging content | |
| Packaging content | 2 long keyboard risers,2 short keyboard risers |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Master (outer) case width | 250 mm |
| Master (outer) case length | 380 mm |
| Master (outer) case height | 250 mm |
| Master (outer) case gross weight | 10 kg |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Contour Design Keyboard Risers for Rol...
£31.50
£26.25
|
Motorola KT-KYBDGRL1-VC70-R input devi...
£31.06
£25.88
|
Popular
Contour Design Universal Sleeve with r...
£34.66
£28.88
|
Bestseller
Microsoft Surface Slim Pen Charger Wir...
£26.16
£21.80
|
Hot Product
Microsoft Surface Slim Pen Charger Wir...
£42.85
£35.71
|
New
HyperX Pudding Keycaps - Full Key Set...
£33.47
£27.89
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
A145
|
KT-KYBDGRL1-VC70-R
|
UNIVERSAL-SLEEVE
|
8X3-00002
|
8X2-00002
|
4P5P4AU#ABU
|
| Manufacturer |
Contour Design
|
Zebra
|
Contour Design
|
Microsoft
|
Microsoft
|
HP
|
| Product type |
N/A
|
Keyboard cover
|
Keyboard case
|
Wireless charging system
|
Wireless charging system
|
N/A
|
| Device type |
N/A
|
keyboard
|
Mouse / Keyboard
|
Stylus pen
|
Stylus pen
|
N/A
|




