We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 113R00782 Drum kit, 82.2K pages for Xerox VersaLink C 7000
SKU
113R00782
£256.56
£213.80
In stock
0 available
SKU: 113R00782
EAN: 0095205846379
VersaLink C7000 Print Cartridge (82.000 Pages)VersaLink C7000 Print Cartridge (82.000 Pages)
- Capacity: 82000 Pages
- Compatible with: Xerox® VersaLink® C7000 Color Printer
Categories: Laser Toners & Cartridges, VersaLink C 7000 DN, VersaLink C 7000 N
| Capacity | 82200.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| Brand compatibility | Xerox |
| Multipack | No |
| SKU | 113R00782 |
| EAN | 0095205846379 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox VersaLink C 7000 DN, Xerox VersaLink C 7000 N
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Compatibility | Xerox VersaLink C7000 Colour Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Country of origin | Netherlands, Vietnam |
| Weight & dimensions | |
| Width | 155 mm |
| Depth | 525 mm |
| Height | 125 mm |
| Package depth | 528.1 mm |
| Package weight | 600 g |
| Weight | 598.7 g |
| Package width | 119.9 mm |
| Package height | 157 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 528.1 mm |
| Package weight | 600 g |
| Package width | 119.9 mm |
| Package height | 157 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 119.9 x 528.1 x 157 mm (4.72 x 20.8 x 6.18") |
| Package weight (imperial) | 0.599 kg (1.32 lbs) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package dimensions (W x D x H) | 119.9 x 528.1 x 157 mm (4.72 x 20.8 x 6.18") |
| Country of origin | Netherlands, Vietnam |
| Package weight (imperial) | 0.599 kg (1.32 lbs) |
| Compatibility | Xerox VersaLink C7000 Colour Printer |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Package dimensions (W x D x H) | 119.9 x 528.1 x 157 mm (4.72 x 20.8 x 6.18") |
| Package weight (imperial) | 0.599 kg (1.32 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Xerox 113R00782 Drum kit, 82.2K pages...
£256.56
£213.80
|
Recommended
HP 643A toner cartridge 1 pc(s) Origin...
£216.94
£180.78
|
New
Olivetti B0773 Toner magenta, 10K page...
£238.97
£199.14
|
Epson C13S050147/S050147 Toner magenta...
£222.97
£185.81
|
Hot Product
HP Q7516A/16A Toner cartridge black, 1...
£308.08
£256.73
|
Popular
Epson C13S050148/S050148 Toner yellow,...
£349.52
£291.27
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
113R00782
|
Q5953-67901
|
B0773
|
C13S050147
|
Q7516A
|
C13S050148
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
Olivetti
|
Epson
|
HP
|
Epson
|
| Printing colours |
N/A
|
Magenta
|
Magenta
|
Magenta
|
Black
|
Yellow
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
Olivetti
|
N/A
|
HP
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Coverage |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
5.00
|
N/A
|
5.00
|
| Colour |
no color
|
N/A
|
magenta
|
magenta
|
black
|
yellow
|
| Capacity |
82200.00
|
N/A
|
10000.00
|
8000.00
|
12000.00
|
8000.00
|





