We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 013R00692 Drum kit color, 125K pages for Xerox C 310
SKU
013R00692
£255.22
£212.68
In stock
0 available
SKU: 013R00692
EAN: 0095205069150
C310 Colour Imaging Unit (Long-Life Item, Typically Not Required At Avg Usage Levels)C310 Colour Imaging Unit (Long-Life Item, Typically Not Required At Avg Usage Levels)
- Capacity: 125000 Pages
- Compatible with: Xerox® C310 Color Printer/C315 Color Multifunction Printer
Categories: Laser Toners & Cartridges, Unspecified, C 315, C 310, C 310 Series
| Type | Imaging unit |
|---|---|
| Device compatibility | Multifunctional |
| Capacity | 125000.00 |
| Colour | color |
| SKU | 013R00692 |
| EAN | 0095205069150 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox C 310 Series, Xerox C 315, Xerox C 310
| Features | |
|---|---|
| Type | Imaging unit |
| Compatibility | Xerox C310 Colour Printer Xerox C315 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 547 mm |
| Package weight | 4.24 kg |
| Package width | 390 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 331 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 547 mm |
| Package weight | 4.24 kg |
| Package width | 390 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 331 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 389.9 x 547.1 x 331 mm (15.3 x 21.5 x 13") |
| Package weight (imperial) | 4.24 kg (9.34 lbs) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Imaging unit |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package type | Box |
| Package dimensions (W x D x H) | 389.9 x 547.1 x 331 mm (15.3 x 21.5 x 13") |
| Country of origin | China |
| Package weight (imperial) | 4.24 kg (9.34 lbs) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Xerox C310 Colour Printer Xerox C315 Colour Multifunction Printer |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Package dimensions (W x D x H) | 389.9 x 547.1 x 331 mm (15.3 x 21.5 x 13") |
| Package weight (imperial) | 4.24 kg (9.34 lbs) |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Xerox 013R00692 Drum kit color, 125K p...
£255.22
£212.68
|
Recommended
HP 643A toner cartridge 1 pc(s) Origin...
£216.94
£180.78
|
New
Olivetti B0773 Toner magenta, 10K page...
£238.97
£199.14
|
Epson C13S050147/S050147 Toner magenta...
£222.97
£185.81
|
Bestseller
HP Q7516A/16A Toner cartridge black, 1...
£308.08
£256.73
|
Popular
Epson C13S050148/S050148 Toner yellow,...
£349.52
£291.27
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
013R00692
|
Q5953-67901
|
B0773
|
C13S050147
|
Q7516A
|
C13S050148
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
Olivetti
|
Epson
|
HP
|
Epson
|
| Printing colours |
N/A
|
Magenta
|
Magenta
|
Magenta
|
Black
|
Yellow
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
Olivetti
|
N/A
|
HP
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Coverage |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
5.00
|
N/A
|
5.00
|
| Colour |
color
|
N/A
|
magenta
|
magenta
|
black
|
yellow
|
| Capacity |
125000.00
|
N/A
|
10000.00
|
8000.00
|
12000.00
|
8000.00
|





