We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Unicol PZX9U TV mount 2.79 m (110") Black
SKU
PZX9U
£262.18
£218.48
In stock
0 available
SKU: PZX9U
EAN: 0726670206503
970 x 50 x 650 mm, 12 kg, max 120 kg970 x 50 x 650 mm, 12 kg, max 120 kg
Category: Wall Mounts
| Maximum weight capacity | 120 kg |
|---|---|
| Maximum screen size | 110 " |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Wall |
| SKU | PZX9U |
| EAN | 0726670206503 |
| Manufacturer | Unicol |
| Availability | In Stock |
Pozimount Universal Mount
- Variable array of hole centres including most standard Vesa range
- Unique taglock system allows easy security fitting
- Easy Fitting
- Flat wall Mount
- Very slim installation - approximately 50 mm
- Back plate with wide array of wall fixing centres
- Cable entry
- Maximum size of screen 110 inchs
- Variable array of hole centres including most standard Vesa range
- Unique taglock system allows easy security fitting
- Easy Fitting
- Flat wall Mount
- Very slim installation - approximately 50 mm
- Back plate with wide array of wall fixing centres
- Cable entry
- Maximum size of screen 110 inchs
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Maximum screen size | 2.79 m (110") |
| Maximum weight capacity | 120 kg |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Wall |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 970 mm |
| Depth | 50 mm |
| Height | 650 mm |
| Weight | 12 kg |
| Other features | |
| Mounting type | Wall |
You may also be interested in
| Product |
New
Unicol PZX9U TV mount 2.79 m (110"...
£262.18
£218.48
|
Recommended
StarTech.com Full Motion TV Wall Mount...
£323.12
£269.27
|
Hot Product
StarTech.com TV Wall Mount supports up...
£225.01
£187.51
|
Popular
Vivolink VLFS3770 TV mount/stand White
£214.94
£179.12
|
Bestseller
StarTech.com Mobile TV Cart - Portable...
£387.07
£322.56
|
Vivolink VLMW4390A TV mount/stand 2.41...
£218.68
£182.23
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PZX9U
|
FPWARPS
|
FPWARTS2
|
VLFS3770
|
MBLTVSTNDEC
|
VLMW4390A
|
| Manufacturer |
Unicol
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
VivoLink
|
StarTech.com
|
VivoLink
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Black
|
White
|
Black
|
Black
|
| Mounting type |
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Floor
|
Floor
|
Wall
|





