We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ubiquiti UISP UACC-Cable-PT-20M White
SKU
UACC-CABLE-PT-20M
£68.16
£56.80
In stock
0 available
SKU: UACC-CABLE-PT-20M
EAN: 0810010076441
20 m, Power TransPort - Power TransPort20 m, Power TransPort - Power TransPort
- Fire-resistant TPE jacket (VW-1)
- Operational temperature range: -40 to 80° C
- Cable length from 0.5 to 50 m
Category: Power Cables
| SKU | UACC-CABLE-PT-20M |
|---|---|
| EAN | 0810010076441 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | In Stock |
| Product Family | UISP |
An all-weather, UV-resistant DC power cable designed for outdoor installations.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cable length | 20 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Conductor material | Copper |
| AWG wire size | 12 |
| Jacket material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Cable length | 20 m |
| Product colour | White |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.49 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Jacket material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
You may also be interested in
| Product |
Ubiquiti UISP UACC-Cable-PT-20M White
£68.16
£56.80
|
Popular
APC AP9875 power cable Black 2.5 m C19...
£67.32
£56.10
|
APC AP9880 power cable Black 0.6 m C14...
£93.64
£78.03
|
Recommended
APC Power Cord Kit (6 ea), Locking, C1...
£74.18
£61.82
|
Bestseller
Cisco 3750X Stack Black 0.3 m
£88.68
£73.90
|
Hot Product
APC Power Cord, Locking C19 to C20, 3.0m
£84.01
£70.01
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UACC-CABLE-PT-20M
|
AP9875
|
AP9880
|
AP8702S-WWX590
|
CAB-SPWR-30CM=
|
AP8760
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
APC
|
APC
|
APC
|
Cisco
|
APC
|





