We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
OKI 44844508 Toner-kit black, 10K pages for OKI C 841
SKU
44844508
£170.30
£141.92
In stock
0 available
SKU: 44844508
EAN: 5031713053828
Toner for C831/C841, Black, 10000 PagesToner for C831/C841, Black, 10000 Pages
Categories: Laser Toners & Cartridges, C 841 DN, C 831 DN, C 831 N, C 831 CDTN, Black, C 841 N, C 841 CDTN, C 831 DM, C 831 Series
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Capacity | 10000.00 |
| Colour | black |
| Type | Original |
| SKU | 44844508 |
| EAN | 5031713053828 |
| Manufacturer | OKI |
| Availability | In Stock |
OKI Data is committed to high environmental standards at stages of a printing product's life cycle - including design, manufacture and distribution of its products. We are constantly striving to design eco-friendly packaging and substitute materials for greener alternatives wherever possible.
Compatible Printers: OKI C 831 DM, OKI C 831 DN, OKI C 831 Series, OKI C 841 CDTN, OKI C 831 CDTN, OKI C 841 DN, OKI C 831 N, OKI C 841 N
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 10000 pages |
| Compatibility | C831/C841 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Product colour | Grey |
| Colour | No |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 70 mm |
| Package weight | 750 g |
| Package width | 442 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 146 mm |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 70 mm |
| Package weight | 750 g |
| Package width | 442 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 146 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Package type | Box |
| Colour | No |
| Product colour | Grey |
| Compatibility | C831/C841 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Colour | No |
| Product colour | Grey |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
OKI 44844508 Toner-kit black, 10K page...
£170.30
£141.92
|
Popular
HP 643A toner cartridge Original Yellow
£168.91
£140.76
|
Recommended
HP 643A toner cartridge 1 pc(s) Origin...
£216.94
£180.78
|
New
Olivetti B0773 Toner magenta, 10K page...
£238.97
£199.14
|
Olivetti B0771 Toner black, 12K pages...
£140.93
£117.44
|
Bestseller
HP Q5949X/49X Toner cartridge black, 6...
£258.05
£215.04
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
44844508
|
Q5952-67901
|
Q5953-67901
|
B0773
|
B0771
|
Q5949X
|
| Manufacturer |
OKI
|
HP
|
HP
|
Olivetti
|
Olivetti
|
HP
|
| Printing colours |
Black
|
Yellow
|
Magenta
|
Magenta
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
N/A
|
HP
|
HP
|
Olivetti
|
Olivetti
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Colour |
black
|
N/A
|
N/A
|
magenta
|
black
|
black
|
| Capacity |
10000.00
|
N/A
|
N/A
|
10000.00
|
12000.00
|
6000.00
|





