We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nobo Premium Plus insert notice board Indoor Blue Aluminium
SKU
1915191
£374.99
£312.49
In stock
0 available
SKU: 1915191
EAN: 5028252608633
Premium Plus Felt Notice Board 1500x1200mmPremium Plus Felt Notice Board 1500x1200mm
- Excellent felt surface to pin and display notices
- Bordered by a modern stylish aluminum trim
- Fixed with a traditional through corner wall mounting
Category: Felt
| SKU | 1915191 |
|---|---|
| EAN | 5028252608633 |
| Manufacturer | Nobo |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Felt notice board with a modern stylish aluminum trim and fixed with a through corner wall mounting. Excellent felt notice board surface to pin and display your notices.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Blue |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Accepts pins | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 1550 mm |
| Height | 1200 mm |
| Depth | 22 mm |
| Weight | 7.27 kg |
| Technical details | |
| Product colour | Blue |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Accepts pins | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Nobo Premium Plus insert notice board...
£374.99
£312.49
|
Bestseller
Nobo 1915199 insert notice board Grey...
£406.99
£339.16
|
Recommended
Nobo 1915438 insert notice board Blue...
£406.25
£338.54
|
Popular
Nobo Premium Plus insert notice board...
£406.99
£339.16
|
Hot Product
Nobo Premium Plus insert notice board...
£387.01
£322.51
|
Nobo 1904068 insert notice board Indoo...
£406.25
£338.54
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1915191
|
1915199
|
1915438
|
1915192
|
1915193
|
1904068
|
| Manufacturer |
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|





