We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nobo Basic Fixed bulletin board Red Felt
SKU
1904066
£100.90
£84.08
In stock
0 available
SKU: 1904066
EAN: 5028252443098
Nobo Basic Felt Noticeboard, 900x600 mmNobo Basic Felt Noticeboard, 900x600 mm
Category: Felt
| SKU | 1904066 |
|---|---|
| EAN | 5028252443098 |
| Manufacturer | Nobo |
| Availability | In Stock |
The Nobo Basic range of felt noticeboards are the functional economic choice. They have a felt surface in either red or blue and basic aluminium trim. Mounting fixings are included to attach the noticeboard to the wall. 1 year guarantee.
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Type | Fixed bulletin board |
| Board size (W x D) | 900 x 600 mm |
| Frame material | Aluminium |
| Frame colour | Aluminium |
| Material | Felt |
| Product colour | Red |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.95 kg |
| Depth | 25 mm |
| Width | 1020 mm |
| Height | 610 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Type | Fixed bulletin board |
| Board size (W x D) | 900 x 600 mm |
| Frame material | Aluminium |
| Frame colour | Aluminium |
| Material | Felt |
| Product colour | Red |
| Colour | |
| Product colour | Red |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Nobo Basic Fixed bulletin board Red Felt
£100.90
£84.08
|
Bi-Office BI-OFFICE NOTICEBRD 1200X900...
£113.90
£94.92
|
Popular
Nobo Classic Combi Felt/Steel Noticebo...
£142.60
£118.83
|
Bestseller
Q-CONNECT KF01077 planning board
£110.87
£92.39
|
New
Bi-Office FA0546170 insert notice boar...
£146.23
£121.86
|
Hot Product
Bi-Office BI-OFFICE NOTICEBRD 1200X900...
£112.10
£93.42
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1904066
|
FB1443186
|
1902257
|
KF01077
|
FA0546170
|
FA0543170-999
|
| Manufacturer |
Nobo
|
Bi-Office
|
Nobo
|
Q-CONNECT
|
Bi-Office
|
Bi-Office
|





