We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nobo Classic Combi Felt/Steel Noticeboard 90x60cm
SKU
1902257
£142.60
£118.83
In stock
0 available
SKU: 1902257
EAN: 5028252197021
Classic Combi Felt/Steel Noticeboard 90x60cmClassic Combi Felt/Steel Noticeboard 90x60cm
- Excellent felt and magnetic steel surface to display notices
- 900x600mm
- High quality anodised aluminium frame
- Through corner mounting fixtures included
- 10 year guarantee on Cork/Steel surface
Category: Felt
| SKU | 1902257 |
|---|---|
| EAN | 5028252197021 |
| Manufacturer | Nobo |
| Availability | In Stock |
Classic format combination felt/painted steel noticeboard, boarded with a high quality anodised aluminium frame and an excellent felt surface to pin and display your notices. Through corner mounting fixtures included. Size 900x600mm.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Blue |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 995 mm |
| Height | 620 mm |
| Depth | 35 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Blue |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Warranty period | 10 year(s) |
| Other features | |
| Warranty period | 10 year(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Nobo Classic Combi Felt/Steel Noticebo...
£142.60
£118.83
|
Popular
Nobo Classic Combi Felt/Steel Noticebo...
£205.31
£171.09
|
Hot Product
Q-CONNECT KF01075 planning board
£204.19
£170.16
|
Bestseller
Q-CONNECT KF01078 planning board
£204.19
£170.16
|
Q-CONNECT Q-CONNECT NOTICEBOARD 1800X1...
£151.52
£126.27
|
New
Bi-Office FA0546170 insert notice boar...
£146.23
£121.86
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1902257
|
1902258
|
KF01075
|
KF01078
|
KF26065
|
FA0546170
|
| Manufacturer |
Nobo
|
Nobo
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Bi-Office
|





