We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nobo Basic Fixed bulletin board Blue Felt
SKU
1904071
£155.21
£129.34
In stock
0 available
SKU: 1904071
EAN: 5028252443142
Nobo Basic Felt Noticeboard, 1200x900 mmNobo Basic Felt Noticeboard, 1200x900 mm
Category: Felt
| SKU | 1904071 |
|---|---|
| EAN | 5028252443142 |
| Manufacturer | Nobo |
| Availability | In Stock |
The Nobo Basic range of felt noticeboards are the functional economic choice. They have a felt surface in either red or blue and basic aluminium trim. Mounting fixings are included to attach the noticeboard to the wall. 1 year guarantee.
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Type | Fixed bulletin board |
| Board size (W x D) | 1200 x 900 mm |
| Frame material | Aluminium |
| Frame colour | Aluminium |
| Material | Felt |
| Product colour | Blue |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 7.7 kg |
| Depth | 26 mm |
| Width | 1370 mm |
| Height | 1080 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Type | Fixed bulletin board |
| Board size (W x D) | 1200 x 900 mm |
| Frame material | Aluminium |
| Frame colour | Aluminium |
| Material | Felt |
| Product colour | Blue |
| Colour | |
| Product colour | Blue |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Nobo Basic Fixed bulletin board Blue F...
£155.21
£129.34
|
Popular
Nobo Classic Combi Felt/Steel Noticebo...
£205.31
£171.09
|
Nobo Classic Combi Felt/Steel Noticebo...
£142.60
£118.83
|
Recommended
Q-CONNECT KF01075 planning board
£204.19
£170.16
|
Hot Product
Q-CONNECT KF01078 planning board
£204.19
£170.16
|
New
Bi-Office FA0546170 insert notice boar...
£146.23
£121.86
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1904071
|
1902258
|
1902257
|
KF01075
|
KF01078
|
FA0546170
|
| Manufacturer |
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Bi-Office
|





