We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nobo 1915440 insert notice board Indoor Grey Aluminium
SKU
1915440
£406.25
£338.54
In stock
0 available
SKU: 1915440
EAN: 5028252613453
1491 x 1191 x 11 mm, 10 kg, Cork1491 x 1191 x 11 mm, 10 kg, Cork
- Cork notice board surface to pin and display notices
- Size: 1500x1200mm
- Bordered by an anodised aluminum trim
- Fixed with a through corner wall mounting
Category: Felt
| SKU | 1915440 |
|---|---|
| EAN | 5028252613453 |
| Manufacturer | Nobo |
| Availability | In Stock |
Cork notice board with an anodised aluminum trim and fixed by a through corner wall mounting. Excellent Cork notice board surface to pin and display your notices. Size: 1500x1200mm.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape |
| Surface material | Cork |
| Accepts pins | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 891 mm |
| Height | 591 mm |
| Depth | 11 mm |
| Weight | 3.9 kg |
| Technical details | |
| Product colour | Grey |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape |
| Surface material | Cork |
| Accepts pins | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Nobo 1915440 insert notice board Indoo...
£406.25
£338.54
|
Bestseller
Nobo 1915199 insert notice board Grey...
£406.99
£339.16
|
Recommended
Nobo 1915438 insert notice board Blue...
£406.25
£338.54
|
Popular
Nobo Premium Plus insert notice board...
£406.99
£339.16
|
Hot Product
Nobo Premium Plus insert notice board...
£387.01
£322.51
|
Nobo 1904068 insert notice board Indoo...
£406.25
£338.54
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1915440
|
1915199
|
1915438
|
1915192
|
1915193
|
1904068
|
| Manufacturer |
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|





