We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nobo 1915209 insert notice board Indoor Wood Aluminium
SKU
1915209
£205.92
£171.60
In stock
0 available
SKU: 1915209
EAN: 5028252608817
1491 x 1191 x 11 mm, 10 kg, Cork1491 x 1191 x 11 mm, 10 kg, Cork
- Cork notice board surface to pin and display notices
- Size: 1500x1200mm
- Bordered by an anodised aluminum trim
- Fixed with a through corner wall mounting
Category: Non-Magnetic
| SKU | 1915209 |
|---|---|
| EAN | 5028252608817 |
| Manufacturer | Nobo |
| Availability | In Stock |
Cork notice board with an anodised aluminum trim and fixed by a through corner wall mounting. Excellent Cork notice board surface to pin and display your notices. Size: 1500x1200mm.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Wood |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape |
| Surface material | Cork |
| Accepts pins | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 891 mm |
| Height | 591 mm |
| Depth | 11 mm |
| Weight | 3.9 kg |
| Technical details | |
| Product colour | Wood |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape |
| Surface material | Cork |
| Accepts pins | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Nobo 1915209 insert notice board Indoo...
£205.92
£171.60
|
Show-me SHOW-ME PLAIN CLASSPACK 35 SETS
£238.54
£198.78
|
Popular
Bi-Office MA1512170 whiteboard 1500 x...
£234.25
£195.21
|
Bestseller
Bi-Office MA0507170 whiteboard 1200 x...
£236.24
£196.87
|
Hot Product
Nobo Essence whiteboard 1474 x 964 mm...
£217.25
£181.04
|
New
Nobo Premium Plus whiteboard 1778 x 11...
£235.19
£195.99
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1915209
|
C/SMB
|
MA1512170
|
MA0507170
|
1915207
|
1915171
|
| Manufacturer |
Nobo
|
Show-me
|
Bi-Office
|
Bi-Office
|
Nobo
|
Nobo
|
| Installation type |
N/A
|
N/A
|
Fixed
|
Fixed
|
Fixed
|
Fixed
|
| Surface material |
N/A
|
N/A
|
Melamine
|
Steel
|
Melamine
|
Melamine
|





