We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nobo 1915205 insert notice board Indoor Grey Aluminium
SKU
1915205
£100.90
£84.08
In stock
0 available
SKU: 1915205
EAN: 5028252608770
891 x 591 x 11 mm, 3.9 kg, Grey891 x 591 x 11 mm, 3.9 kg, Grey
- Felt notice board surface to pin and display notices
- Size: 900x600mm
- Bordered by an anodised aluminum trim
- Fixed with a through corner wall mounting
Category: Felt
| SKU | 1915205 |
|---|---|
| EAN | 5028252608770 |
| Manufacturer | Nobo |
| Availability | In Stock |
Felt notice board with an anodised aluminum trim and fixed by a through corner wall mounting. Excellent felt notice board surface to pin and display your notices. Size: 900x600mm.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape |
| Surface colour | Grey |
| Accepts pins | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 891 mm |
| Height | 591 mm |
| Depth | 11 mm |
| Weight | 3.9 kg |
| Technical details | |
| Product colour | Grey |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape |
| Surface colour | Grey |
| Accepts pins | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Nobo 1915205 insert notice board Indoo...
£100.90
£84.08
|
Bi-Office BI-OFFICE NOTICEBRD 1200X900...
£113.90
£94.92
|
Popular
Nobo Classic Combi Felt/Steel Noticebo...
£142.60
£118.83
|
Bestseller
Q-CONNECT KF01077 planning board
£110.87
£92.39
|
New
Bi-Office FA0546170 insert notice boar...
£146.23
£121.86
|
Hot Product
Bi-Office BI-OFFICE NOTICEBRD 1200X900...
£112.10
£93.42
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1915205
|
FB1443186
|
1902257
|
KF01077
|
FA0546170
|
FA0543170-999
|
| Manufacturer |
Nobo
|
Bi-Office
|
Nobo
|
Q-CONNECT
|
Bi-Office
|
Bi-Office
|





