We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lexmark C734X77G Toner waste box, 25K pages for Lexmark C 734/736/746/X 746/X 748
SKU
C734X77G
£16.33
£13.61
In stock
0 available
SKU: C734X77G
EAN: 0734646097321
C734X77G, C73x, X734, X736, X738 Waste Toner BoxC734X77G, C73x, X734, X736, X738 Waste Toner Box
Categories: Developer Units, X 738 DE, X 748 DTE, X 736 DE, X 746 DE, X 738 DTE, X 748 DE, X 734 DE, C 746 DTN, C 746 N, Optra C 736 DN, Optra C 736 DTN, C 734 N, C 748 DE, C 734 DW, C 736 DN, C 748 DTE, Optra C 734 DN, C 736 N, C 746 DN, Optra C 734 DW, Optra C 734 N, Optra C 736 N, C 734 DTN, C 736 DTN, C 748 E, Optra C 734 DTN, Unspecified, CS 736 dn, C 734 DN, C 748 Series, C 734 Series, C 736 Series, C 746 Series
| Capacity | 25000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | C734X77G |
| EAN | 0734646097321 |
| Manufacturer | Lexmark |
| Availability | In Stock |
Value
Quality comes clean. We combine exceptional print quality with clean-hands technology for performance you can trust-no soap required.
Lexmark Cartridge Collection Program
Going green has never been easier. Recycle all your used Lexmark supplies by letting us take care of the details. It's simple, smart and always free.
Quality comes clean. We combine exceptional print quality with clean-hands technology for performance you can trust-no soap required.
Lexmark Cartridge Collection Program
Going green has never been easier. Recycle all your used Lexmark supplies by letting us take care of the details. It's simple, smart and always free.
Compatible Printers: Lexmark Optra C 734 N, Lexmark Optra C 734 DW, Lexmark Optra C 734 DTN, Lexmark C 734 N, Lexmark C 736 DN, Lexmark X 738 DTE, Lexmark X 738 DE, Lexmark C 746 Series, Lexmark Optra C 734 DN, Lexmark C 748 Series, Lexmark C 734 DTN, Lexmark C 736 Series, Lexmark C 736 N, Lexmark C 734 DN, Lexmark C 746 DTN, Lexmark CS 736 dn, Lexmark X 746 DE, Lexmark X 748 DE, Lexmark X 734 DE, Lexmark X 748 DTE, Lexmark C 748 DTE, Lexmark C 748 E, Lexmark C 748 DE, Lexmark C 746 DN, Lexmark C 736 DTN, Lexmark Optra C 736 DN, Lexmark Optra C 736 N, Lexmark C 734 Series, Lexmark C 746 N, Lexmark C 734 DW, Lexmark X 736 DE, Lexmark Optra C 736 DTN
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lexmark |
| Print technology | Laser |
| Page yield | 25000 pages |
| Product colour | Grey |
| Cartridge recollection | Yes |
| Compatibility | Lexmark C734dn, C734dtn, C734dw, C734n, C736dn, C736dtn, C736n, X734de, X736de, X738de, X738dte |
| Packaging data | |
| Package weight | 460 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 184 x 457 x 124 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 182.9 x 457.2 x 124.5 mm (7.2 x 18 x 4.9") |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lexmark |
| Package weight | 460 g |
| Print technology | Laser |
| Page yield | 25000 pages |
| Package dimensions (WxDxH) | 184 x 457 x 124 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 182.9 x 457.2 x 124.5 mm (7.2 x 18 x 4.9") |
| Product colour | Grey |
| Cartridge recollection | Yes |
| Products per pallet | 84 pc(s) |
| Compatibility | Lexmark C734dn, C734dtn, C734dw, C734n, C736dn, C736dtn, C736n, X734de, X736de, X738de, X738dte |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 84 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Lexmark C734X77G Toner waste box, 25K...
£16.33
£13.61
|
Popular
Lexmark C540X75G Toner waste box, 18K...
£17.66
£14.72
|
Bestseller
Xerox 108R01124 Toner waste box, 30K p...
£22.22
£18.52
|
Hot Product
HP CE254A Toner waste box, 36K pages f...
£24.16
£20.13
|
Brother WT-300CL Toner waste box, 50K...
£21.52
£17.93
|
New
HP SU434A/CLT-W504 Toner waste box, 14...
£21.06
£17.55
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C734X77G
|
C540X75G
|
108R01124
|
CE254A
|
WT300CL
|
SU434A
|
| Manufacturer |
Lexmark
|
Lexmark
|
Xerox
|
HP
|
Brother
|
HP
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Brother
|
HP
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Original
|
N/A
|
| Colour |
no color
|
no color
|
no color
|
no color
|
no color
|
no color
|
| Capacity |
25000.00
|
18000.00
|
30000.00
|
36000.00
|
50000.00
|
14000.00
|
| Brand compatibility |
Lexmark
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





