We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Jabra 10 mic_ foam cover GN 2000
SKU
14101-03
£25.01
£20.84
In stock
0 available
SKU: 14101-03
EAN: 5706991003109
10 mic_ foam cover GN 200010 mic_ foam cover GN 2000
- Microphone cover for Jabra GN2000. Pack contains 10 ear cushions.
- Original and authentic, manufacturer made accessory.
- MPN: 14101-03
Categories: headphone/headset accessories, Unspecified
| Product type | Microphone windscreen |
|---|---|
| SKU | 14101-03 |
| EAN | 5706991003109 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | In Stock |
Microphone cover for Jabra GN2000. Pack contains 10 ear cushions.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Microphone windscreen |
| Bluetooth | Yes |
| Brand compatibility | Jabra |
| Material | Foam |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra GN2000 |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | Microphone windscreen |
| Package weight | 20 g |
| Brand compatibility | Jabra |
| Material | Foam |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra GN2000 |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 20 g |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 20 g |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Jabra 10 mic_ foam cover GN 2000
£25.01
£20.84
|
Bestseller
Jabra 8800-00-101 telephone cable Black
£20.63
£17.19
|
New
Jabra 10 foam ear cushions GN2000
£31.74
£26.45
|
Hot Product
Jabra Pro900 Headband
£31.74
£26.45
|
Recommended
Jabra PRO 900 Leather Ear Cushions (10...
£36.40
£30.33
|
Multibrackets M Headset Holder Table s...
£30.16
£25.13
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
14101-03
|
8800-00-101
|
14101-04
|
14121-27
|
14101-42
|
7350073731893
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
MULTIBRACKETS
|
| Product type |
Microphone windscreen
|
N/A
|
Ear pad
|
Headband
|
Cushion/ring set
|
Headphone holder
|





