We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hypertec 753874-B21-HY internal hard drive 6 TB 3.5" Serial ATA III
SKU
753874-B21-HY
£377.86
£314.88
In stock
0 available
SKU: 753874-B21-HY
EAN: 5050914866167
6 TB, 3.5", LFF SATA 6Gb/s, Hard drive from Hypertec6 TB, 3.5", LFF SATA 6Gb/s, Hard drive from Hypertec
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 753874-B21-HY |
|---|---|
| EAN | 5050914866167 |
| Manufacturer | Hypertec |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 6 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Interface | Serial ATA III |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 6 TB |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA III |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Hypertec 753874-B21-HY internal hard d...
£377.86
£314.88
|
Bestseller
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£317.40
£264.50
|
IBM ACLT internal hard drive 1 TB 7200...
£342.79
£285.66
|
Hot Product
IBM 00Y2431 internal hard drive 900 GB...
£344.38
£286.98
|
Popular
IBM 42D0753 internal hard drive 500 GB...
£320.58
£267.15
|
IBM 500GB 7200 NL SATA 2.5" SFF S...
£318.98
£265.82
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
753874-B21-HY
|
ACLK
|
ACLT
|
00Y2431
|
42D0753
|
42D0752
|
| Manufacturer |
Hypertec
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
| HDD capacity |
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
N/A
|
N/A
|
≈ 300 GB
|
| HDD speed |
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|




