We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
IBM ACLT internal hard drive 1 TB 7200 RPM 2.5" SAS
SKU
ACLT
£342.79
£285.66
In stock
0 available
SKU: ACLT
EAN: 5712505378526
1000GB 7200RPM1000GB 7200RPM
Category: Internal Hard Drives
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | ACLT |
| EAN | 5712505378526 |
| Manufacturer | IBM |
| Availability | In Stock |
- High quality
- Long life
- Easy installation
- Long life
- Easy installation
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
IBM ACLT internal hard drive 1 TB 7200...
£342.79
£285.66
|
Popular
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£317.40
£264.50
|
Hot Product
IBM 00Y2431 internal hard drive 900 GB...
£344.38
£286.98
|
IBM 42D0753 internal hard drive 500 GB...
£320.58
£267.15
|
Recommended
IBM 500GB 7200 NL SATA 2.5" SFF S...
£318.98
£265.82
|
Bestseller
Origin Storage HDD 3TB 3.5in NearLine...
£301.26
£251.05
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ACLT
|
ACLK
|
00Y2431
|
42D0753
|
42D0752
|
DELL-3000NLS/7-S11
|
| Manufacturer |
IBM
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
Origin Storage
|
| HDD capacity |
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
N/A
|
N/A
|
≈ 300 GB
|
over 2.5 TB
|
| HDD speed |
7200RPM to 10000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
| Interface |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|




