We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE MSA 1.2TB 6G SAS 10K SFF internal hard drive 1.23 TB 10000 RPM 2.5"
SKU
E7W47A
£347.56
£289.63
In stock
0 available
SKU: E7W47A
EAN: 0888182202036
MSA 1.2TB 6G SAS 10K SFF(2.5-inch) Dual Port EntMSA 1.2TB 6G SAS 10K SFF(2.5-inch) Dual Port Ent
Category: Internal Hard Drives
| Component for | Server/Workstation |
|---|---|
| SKU | E7W47A |
| EAN | 0888182202036 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
1.2TB 6G SAS 10K SFF(2.5-inch) Dual Port Ent 3yr Warranty Hard for HP MSA Storage
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.23 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.23 TB |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE MSA 1.2TB 6G SAS 10K SFF internal...
£347.56
£289.63
|
Popular
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£317.40
£264.50
|
IBM ACLT internal hard drive 1 TB 7200...
£342.79
£285.66
|
Hot Product
IBM 00Y2431 internal hard drive 900 GB...
£344.38
£286.98
|
IBM 42D0753 internal hard drive 500 GB...
£320.58
£267.15
|
Recommended
IBM 500GB 7200 NL SATA 2.5" SFF S...
£318.98
£265.82
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
E7W47A
|
ACLK
|
ACLT
|
00Y2431
|
42D0753
|
42D0752
|
| Manufacturer |
HPE
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD capacity |
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
N/A
|
N/A
|
≈ 300 GB
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|




