We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking PC-AC-EC 250V/10A 1.8m C13 to CEE7/7 (EU) AC Power Cord
SKU
JW118A
£9.53
£7.94
In stock
0 available
SKU: JW118A
EAN: 0190017020181
Aruba Networking PC-AC-EC 250V/10A 1.8m C13 to CEE7/7 (EU) AC Power CordAruba Networking PC-AC-EC 250V/10A 1.8m C13 to CEE7/7 (EU) AC Power Cord
Category: Power Cables
| SKU | JW118A |
|---|---|
| EAN | 0190017020181 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | CEE7/7 |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Cable length | 1.8 m |
| Features | |
| Connector 2 | CEE7/7 |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Cable length | 1.8 m |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Female |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 250 V |
| Input current | 10 A |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 229 mm |
| Depth | 229 mm |
| Height | 25 mm |
| Weight | 181.4 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE Aruba Networking PC-AC-EC 250V/10A...
£9.53
£7.94
|
Popular
Lenovo 42T5035 Black 1 m
£11.11
£9.26
|
Bestseller
C2G 5m Power Cable Black BS 1363 C13 c...
£8.47
£7.06
|
Recommended
StarTech.com Spare 5V DC UK Power Adap...
£9.86
£8.22
|
Hot Product
Microconnect PE120450R power cable Bla...
£10.98
£9.15
|
Microconnect PE140300 power cable Blac...
£11.48
£9.57
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JW118A
|
FRU42T5035
|
88516
|
SVUSBPOWERUK
|
PE120450R
|
PE140300
|
| Manufacturer |
HPE
|
Lenovo
|
C2G
|
StarTech.com
|
Microconnect
|
Microconnect
|





