We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE AP872A internal hard drive 600 GB 15000 RPM 3.5" SAS
SKU
AP872A
£295.19
£245.99
In stock
0 available
SKU: AP872A
EAN: 0884962351024
M6612 600GB 6G SAS 15K rpm LFF (3.5-inch) Dual Port Hard DriveM6612 600GB 6G SAS 15K rpm LFF (3.5-inch) Dual Port Hard Drive
Category: Internal Hard Drives
| Component for | Server/Workstation |
|---|---|
| SKU | AP872A |
| EAN | 0884962351024 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Compatible products | M6612 3.5-inch SAS Drive Enclosure |
| Features | |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Compatible products | M6612 3.5-inch SAS Drive Enclosure |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Compatible products | M6612 3.5-inch SAS Drive Enclosure |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE AP872A internal hard drive 600 GB...
£295.19
£245.99
|
Hot Product
Lenovo FRU81Y9691 internal hard drive...
£244.40
£203.67
|
Recommended
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£317.40
£264.50
|
IBM ACLT internal hard drive 1 TB 7200...
£342.79
£285.66
|
IBM 1000GB SAS 2.5" internal hard...
£272.96
£227.47
|
Popular
IBM 00Y2430 internal hard drive 600 GB...
£271.38
£226.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AP872A
|
FRU81Y9691
|
ACLK
|
ACLT
|
81Y9691
|
00Y2430
|
| Manufacturer |
HPE
|
Lenovo
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
N/A
|
| HDD size |
3.5 "
|
N/A
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|





