We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 875076-001 Computer case Fan
SKU
875076-001-REF
£16.90
£14.08
In stock
0 available
SKU: 875076-001-REF
EAN:
DL38X Gen10 High Performance Temperature Fan Kit, RefurbishedDL38X Gen10 High Performance Temperature Fan Kit, Refurbished
Category: computer cooling components
| SKU | 875076-001-REF |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
High performance temperature fan kit for HPE DL38X Gen10 Server
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Computer case |
| Type | Fan |
| Compatible products | ProLiant DL38X Gen10 |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Fan |
| Weight & dimensions | |
| Width | 139.7 mm |
| Depth | 63.5 mm |
| Height | 127 mm |
| Weight | 910 g |
You may also be interested in
| Product |
HPE 875076-001 Computer case Fan
£16.90
£14.08
|
Popular
StarTech.com 95mm CPU Cooler Fan with...
£18.32
£15.27
|
New
Synology FAN 40X40X20_2 computer cooli...
£22.22
£18.52
|
Bestseller
Intel Laminar RM1 Processor Air cooler...
£17.46
£14.55
|
Hot Product
HP Z2 TWR Dual Front Fan Kit Computer...
£17.46
£14.55
|
Recommended
be quiet! SILENT WINGS 4 | 120mm PWM C...
£25.19
£20.99
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
875076-001-REF
|
FAN1156PWM
|
FAN 40X40X20_2
|
BXTSRM1
|
4N007AA
|
BL093
|
| Manufacturer |
HPE
|
StarTech.com
|
Synology
|
Intel
|
HP
|
be quiet!
|
| Type |
fan
|
cooler
|
fan
|
Air cooler
|
fan
|
fan
|
| Suitable location |
Computer case
|
N/A
|
N/A
|
Processor
|
Computer case
|
Computer case
|





