We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 866727-001 power supply unit 800 W 1U
SKU
866727-001
£23.39
£19.49
In stock
0 available
SKU: 866727-001
EAN: 5704174837022
800W Flex Slot Universal Hot Plug Low Halogen Power supply kit800W Flex Slot Universal Hot Plug Low Halogen Power supply kit
Category: Power Supply Units
| Purpose | Server |
|---|---|
| Total power | 800 W |
| Power supply unit (PSU) form factor | 1U |
| SKU | 866727-001 |
| EAN | 5704174837022 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
800W Flex Slot Universal Hot Plug Low Halogen Power supply kit - 277 VAC/380VDC power input - 94% efficiency
| Power | |
|---|---|
| Total power | 800 W |
| AC input voltage | 200 - 277 V |
| Efficiency | 94% |
| Performance | |
|---|---|
| Power supply unit (PSU) form factor | 1U |
| Purpose | Server |
You may also be interested in
| Product |
HPE 866727-001 power supply unit 800 W...
£23.39
£19.49
|
Bestseller
DELL 450-ALEE power supply unit 1400 W...
£32.90
£27.42
|
HPE 704604-001 power supply unit 1500...
£33.47
£27.89
|
Recommended
HPE 865408-B21 power supply unit 500 W
£20.09
£16.74
|
HPE 866729-001 power supply unit 500 W
£20.09
£16.74
|
HPE 660185-001 power supply unit 1200 W
£22.32
£18.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
866727-001
|
450-ALEE
|
704604-001-REF
|
865408-B21-RFB
|
866729-001-REF
|
660185-001-REF
|
| Manufacturer |
HPE
|
DELL
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
1U
|
2U
|
1U
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Purpose |
server
|
server
|
server
|
server
|
server
|
server
|




