We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL 450-ALEE power supply unit 1400 W 2U
SKU
450-ALEE
£32.90
£27.42
In stock
0 available
SKU: 450-ALEE
EAN: 5397184822456
Hot-plug, Power Supply 1400W, 2U Customer Kit LHot-plug, Power Supply 1400W, 2U Customer Kit L
Category: Power Supply Units
| Purpose | Server |
|---|---|
| Total power | 1400 W |
| Power supply unit (PSU) form factor | 2U |
| SKU | 450-ALEE |
| EAN | 5397184822456 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Cooling | |
|---|---|
| Cooling type | Active |
| Power | |
| Total power | 1400 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Performance | |
|---|---|
| Power supply unit (PSU) form factor | 2U |
| Purpose | Server |
| Design | |
| Cooling type | Active |
You may also be interested in
| Product |
DELL 450-ALEE power supply unit 1400 W...
£32.90
£27.42
|
HPE P38995-B21 power supply unit 800 W
£44.63
£37.19
|
HPE 704604-001 power supply unit 1500...
£33.47
£27.89
|
HPE 866730-001 power supply unit 800 W
£44.63
£37.19
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
450-ALEE
|
P38995-B21-REF
|
704604-001-REF
|
866730-001-REF
|
| Manufacturer |
DELL
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
2U
|
N/A
|
1U
|
N/A
|
| Purpose |
server
|
server
|
server
|
server
|


